5 pomysłów na obniżenie kosztów energii!

2023-01-10
5 pomysłów na obniżenie kosztów energii!

 

 

Od jak dawna zastanawiasz się nad tym, jak zmniejszyć koszty energii w swoim domu? Z okazji dzisiejszego szczególnego Dnia Obniżania Kosztów Energii, przygotowaliśmy dla Ciebie 5 sprawdzonych sposobów na obniżenie rachunków za energię w domu. Poświęć chwilę, przeczytaj tekst i zacznij już teraz skutecznie ekonomizować energię przy okazji usprawniając swój budżet. To się po prostu opłaca!

Często wraz z Nowym Rokiem zapisujemy się na siłownię, basen lub np. przechodzimy na dietę. Bywa też, że jednym z postanowień noworocznych jest praca nad domowym budżetem. Jako specjaliści w dziedzinie oświetlenia i energii elektrycznej, proponujemy przyjrzeć się bliżej także tematowi jej oszczędzania. Tym bardziej, że rosnące ceny energii zdecydowanie do tego zachęcają ... Oto 5 sprawdzonych sposobów, które możesz szybko zaimplementować w swoich czterech kątach.1. Zastosowanie systemu automatyki budynkowej polskiej marki FOX.FOX – Sprytny System Sterowania WI-FI to rozwiązanie, którego montaż i odpowiednia konfiguracja pozwala zarówno na optymalizację konsumpcji energii w gospodarstwie domowym, jak i zwiększanie wygody życia.

Jeżeli Twoim najczęstszym błędem jest pozostawianie za sobą włączonego światła, musisz wiedzieć, że generujesz w ten sposób znaczne zużycie energii. Jak zapobiec tej sytuacji? Wykorzystaj moduły Switch & Energy i Double Switch. Dzięki ich zastosowaniu będziesz mógł zaprogramować czas, przez który światło ma pozostawać włączone w pomieszczeniu, z którego korzystasz tylko przez chwilę. Ale nie tylko! Zapomniałeś czy zgasiłeś światło na drugim piętrze? Sprawdź to w swoim telefonie i wyłącz je zdalnie! Brzmi dobrze, prawda? A jeżeli dodamy, że instalacja jest super prosta?

Instalacja i łatwość obsługiSystem FOX łatwo podłączyć do istniejących instalacji elektrycznych. Poszczególne moduły sytemu charakteryzuje niewielki rozmiar - mieszczą się one w puszkach instalacyjnych 60mm. Centrum zarządzania systemem staje się Twój smartfon.

Darmowa aplikacja na systemy Android i iOS pozwala konfigurować i sterować modułami za pośrednictwem domowej sieci WIFI lub zdalnie przez polską chmurę F&F. Moduły FOX mają wbudowaną własną pamięć, więc po utracie połączenia z siecią pamiętają zapisane ustawienia i pracują całkowicie autonomicznie.

Nie wiesz, które urządzenie zużywa najwięcej prądu?Dzięki modułowi Switch & Energy dowiesz się ile energii zużywają podłączone do niego urządzenia. Ułatwi Ci to decyzję, które z nich powinieneś wymienić na bardziej energooszczędne!

Jakby tego było mało, możesz wykorzystać sterownik rolet i żaluzji SHUTTER, dzięki któremu zatrzymasz ciepło w swoim domu.

Więcej o przekaźnikach marki FOX przeczytasz TUTAJ. Przy okazji możesz sobie też pstryknąć całą ofertę FOX w naszym sklepie - PSTRYKNIJ TERAZ!

 


2. Żarówka z czujnikiem ruchuTo, że żarówki z czujnikami ruchu pozwalają zmniejszyć rachunki za prąd, (zużywają mniej energii niż zwykłe żarówki) wiedzą chyba wszyscy, ale czy są jeszcze jakieś korzyści z ich zastosowania? Otóż tak!

Żarówki z czujnikami ruchu mogą być szczególnie przydatne w miejscach, gdzie trudno jest włączyć światło, takich jak klatki schodowe czy garaże. Dzięki nim można zapewnić sobie lepsze widzenie i uniknąć potknięcia się czy upadku.

Pozwalają uniknąć konieczności ręcznego włączania i wyłączania światła. Są one szczególnie przydatne w pomieszczeniach, w których przebywamy krótko, takich jak łazienki czy przedpokoje.

Co również istotne - przyczyniają się do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie zużycia energii.

W naszej ofercie znajduje się m. in. Żarówka MARI LED PIR E27 z czujnikiem ruchu 9W 3000K ciepła WW 806lm. Kto wie, być może to sprytne rozwiązanie pomoże też Tobie w zmiejszeniu kosztów energii?

3. Czujnik obecności


Też zdarza C się zapomnieć zgasić światło w pomieszczeniach, do których zaglądasz tylko na chwilę? Takie roztargnienie może zauważanie podnieś Twoje rachunki za energię elektryczną. Dlatego mamy rozwiązanie - proponujemy Ci czujnik obecności.

To sprytne urządzenie pozwala na automatyczne, czasowe włączenie światła w przypadku pojawienia się osoby lub innego obiektu w takich miejscach, jak: korytarze, podwórza, podejścia i podjazdy, garaże itp.

Czujnik ruchu na podczerwień działa wykrywając przemieszczanie się źródeł ciepła, które znajdują się w obszarze jego działania. Istotnymi elementami wpływającymi na skuteczność detekcji są:
- ilość ciepła emitowanego przez poruszający się obiekt oraz temperatura otoczenia,
- wielkość poruszającego się obiektu,
- kierunek oraz prędkość ruchu.

4. Inteligentne gniazdo WI-FI


Zamiast kupować nowe inteligentne urządzenia wystarczy zmienić w prosty sposób te, które już posiadasz podłączając je do inteligentnego gniazdka SMART TUYA. Dzięki niemu w łatwy i wygodny sposób możesz zyskać kontrolę i zarządzać swoimi urządzeniami z dowolnego miejsca na ziemi. Kupując gniazdko kupujesz komfort i bezpieczeństwo. Dzięki niemu nie potrzebujesz już nigdy martwić się czy wychodząc z mieszkania zapomniałeś odłączyć z gniazdka żelazko czy inne urządzenie elektryczne.

Gniazdko można przyporządkować do danego pomieszczenia przez co nie musisz się martwić, że przy większej liczbie tego typu wtyczek wyłączysz nie to co byś chciał. Daj się porwać życiu żyjąc SMART!

5. Korzystanie z naturalnego światła, gdy jest to możliwe


Szacuje się, że jedno okno wychodzące na południe jest w stanie oświetlić 20–100 razy większą powierzchnię niż ono stanowi. W ciągu dnia korzystanie z naturalnego światła jest nie tylko znacznie bardziej wydajne, ale też bardziej korzystne dla organizmu. Wpływa na poprawę samopoczucia, wspiera wytwarzanie się witaminy D i ułatwia czytanie oraz rozróżnianie kolorów. Nawet pochmurny dzień zapewnia lepsze światło niż najmocniejsza żarówka.

Od naszych decyzji zależy wiele, w szczególności jeśli mamy na myśli zarządzanie energią we własnym gospodarstwie domowy. Dlatego oszczędzanie energii możesz zacząć od prostych rzeczy, takich jak wyłączanie światła i urządzeń elektrycznych, gdy ich nie używasz, lub wymiana tradycyjnych żarówek na LED-y, które są bardziej energooszczędne. Pamiętaj jednak, że aby skutecznie zmniejszyć koszty energii w swoim domu, wszyscy domownicy muszą stosować się do tych zasad. Oczywiście zawsze możesz pstryknąć u nas zakupy i nie musieć się już więcej martwić o rachunki. To jaka jest Twoja decyzja?

____________

pstryknął Kuba


pixel