Czy warto inwestować w inteligenty dom?

2021-12-15
Czy warto inwestować w inteligenty dom?

W dzisiejszych czasach wielu z nas stawia na wygodę i funkcjonalość, dlatego chcemy przedstawić wam koncepcję inteligentnego domu. W głównej mierze związane jest to z technologią, która ułatwia wiele czynności i czuwa nad naszym ogniskiem domowym. Dom inteligenty umożliwia kontrolowanie i sterowanie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w sposób oszczędny i wydajny. Sami możemy decydować co i kiedy będzie się działo według naszych potrzeb. Co więcej, w prosty sposób możemy zmienić ustawienia za pomocą dedykowanej aplikacji w telefonie. Ważnym aspektem jest również fakt, że dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzimy zużycie energii ok. 30-50%. 

 

Twój inteligentny dom z FIBARO

Urządzenia FIBARO tworzą kompleksowy ekosystem, który jest

dopasowany do funkcji pomieszczeń i potrzeb domowników.

 

Przygodę z inteligentym domem rozpocznij z Centralą Systemu Fibaro Home Center 3 Lite,

która umożliwi zdalne sterowanie oraz zarządzanie wszystkimi urządzeniami, które będą podłączone do systemu Fibaro. Wystarczy, że pobierzesz dedykowaną temu systemowi aplikację dostępna na smartfon z system Android oraz iOS i z każdego miejsca, w którym będziesz się znajdować możesz bezpiecznie sterować swoimi urządzeniami elektrycznymi, tym samym dbając o bezpieczeństwo domu. 

Z FIBARO możesz mierzyć zużycie energii elektrycznej domowych urządzeń, dzięki czemu łatwo zapanujesz nad sprzętami, które są odpowiedzialne za wysokie rachunki, a także możesz zaprogramować system w taki sposób, aby automatycznie pomagał uzyskiwać jak największe oszczędności.

Kontroler oświetlenia RGBW Controller 2 Fibaro kontroluje barwę światła, natężenie oraz pomiar zużycia energi. Jest również odpowiedzialny za regulacją temparatury światła i steruje 4 źródłami światła. Dzięki temu urządzeniu z łatwością zapanujesz nad zużyciem energii.

Z Czujnikiem zalania wodą Fibaro Flood Sensor stoisz na straży bezpieczeństwa swojego domu oraz dominików. To urządzenie błyskawicznie poinformuje cię o grożącym zalaniu wodą oraz gwałtownych skokach, bądź spadkach temapratury. Nie wymaga specjalistycznego montażu i jest całkowicie bezobługowy.

Ważnym elementem Inteligentnego domu jest Czujnik dymu Fibaro Smoke Sensor 2

Urządzenie ostrzega o przekroczeniu określonego progu temperatury oraz pozwala na wykrycie dymu w początkowym stadium powstawania pożaru. Dzięki temu można jak najszybciej uchronić dom przed pożarem.

System inteligentnego domu pozwoli Ci wznieść komfort Twojego życia na niedostępny dotychczas poziom

pixel