Łazienka naturalnie piękna

2022-11-03
Łazienka naturalnie piękna

Oświetlenie łazienki to trudny temat dla niejednego z nas. Często bowiem myślimy, że jedno główne oświetlenie wystarczy. Niestety już po to tygodniu użytkowania źle oświetlona łazienka zaczyna nas irytować i wtedy zastanawiamy się nad zmianą oświetlenia. Ale pomyśl ile byśmy czasu, pieniędzy i nerwów zaoszczędzili gdybyśmy to zrobili za pierwszym razem z głową!

Cofnijmy się więc w czasie, już wiesz, że jedno główne światło może być niewystarczające. Zastanów się nad tym co chcesz doświetlić. Może to ta półka w ścianie, na, której znajduję się koszyk z kosmetykami i po zmierzchu nie widzisz co się w niej znajduje? A ty sam szukając tam rzeczy zasłaniasz główne światło? Może irytuje Cię to, że nie widzisz, jaki szampon lub żel bierzesz? Albo czy czasem nie użyjesz peelingu z solą morską na włosy? Kolejny raz niedokładnie się ogoliłeś? I teraz zmęczony po całym dniu pracy musisz powtórzyć tę czynność?

Po korzystaniu z nieodpowiednio oświetlonej łazienki już wiesz doskonale dlaczego powinieneś się przyjrzeć rozmieszczeniu światła już na początku.

OŚWIETLENIE GŁÓWNE OŚWIETLENIE SUFITOWE OŚWIETLENIE NAD LUSTRO

Na samym początku wyboru opraw do łazienki trzeba pamiętać o tym, by wybrać oprawy sufitowe o wyższym stopniu ochronności IP. Będą one wtedy bardziej odporne na wilgoć czy bryzgi wody, a co za tym idzie zapewnią Ci one bezpieczeństwo użytkowania. Oświetlenie LED jest ekonomiczne i przyjazne dla środowiska dzięki mniejszemu zużyciu energii, nie zawiera rtęci i dzięki dłuższemu “życiu” wytwarza mniej odpadów. 

Zacznijmy więc od oświetlenia głównego. Powinniśmy je dobrać do wielkości łazienki, jeśli jest to mała łazienka lepiej wybrać coś bliżej sufitu, niż długą lampę wiszącą, żeby nie zakłócić proporcji pomieszczenia. Oprawa KLARS marki EDO jest oprawą natynkową, idealnie wyważoną wielkościowo przez co idealnie nadaje się do małych jak i większych łazienek.

KLARS BLACK KLARS WHITE

Oświetlenie sufitowe idealnie sprawdzi się nad prysznic czy wannę. Dotrą w miejsca, w którym światło główne to za mało. Dobrze jest wtedy dobrać, na przykład oprawę OPIL marki EDO, która jest lampą podtynkową, będzie współgrała z resztą oświetlenia. Dodatkowo jeśli zdecydujemy się na oświetlenie sterowane będziemy mogli ustawić ciepłe barwy podczas wieczornego rytuału SPA, co pozwoli nam się lepiej zrelaksować, a zimniejsze barwy idealnie się sprawdzą do porannego energetyzującego prysznica.

Kolejnym bardzo ważnym elementem oświetleniowym w łazience jest oświetlenie nad lustro. Nie bez powodu nazywa się je też oświetleniem zadaniowym. Dzięki np. lampie nad lustro VAN GOGH, będziesz widział dokładnie co maluje się na Twojej twarzy. Nie polecamy jednak tak drastycznych metod poprawy wizerunku słynnego malarza jak odcinanie ucha.

VAN GOGH SILVER VAN GOGH WHITE VAN GOGH BLACK

Mamy świadomość, że na to jak zaprojektować oświetlenie w łazience ma wpływ: metraż pomieszczenia wielkość i rozmieszczenie okien wystrój wnętrza jak np. kolor ścian, rodzaj zasłon czy rolet, wielkość i liczba mebli. Dlatego szczegółowe wskazówki jak samemu poradzić sobie z doborem produktów oświetleniowych do specyficznych warunków w pomieszczeniu postaramy się przedstawić w kolejnych artykułach na naszej stronie.

Zapraszamy po dawkę praktycznej wiedzy!

_____________

pstryknęła Patrycja

pixel