Magia zaczyna się w sypialni

2022-11-03
Magia zaczyna się w sypialni

Jakie jest Twoje pierwsze skojarzenie ze słowem "sypialnia"? Jest ich mnóstwo, bo to miejsce łączy spełnienie wielu naszych potrzeb, dlatego tak ważne jest, aby było dobrze zaaranżowane.

Bez względu na to czy jesteś minimalistą i twoje sny są czarno- białe czy lubisz jak dużo dzieje się w pomieszczeniu i śnisz nieprawdopodobne scenariusze na film - powinieneś zadbać o to, by oświetlenie w sypialni było przemyślane!

Czy wiesz, że na sen przeznaczasz średnio ponad 30% swojego życia? Tak! To kolejny powód dla którego warto zadbać o swoją "świątynie spokoju". Pomożemy Ci sprawić, że nawet po ciężkim i męczącym dniu odpoczynek w sypialni będzie dla Ciebie prawdziwym ukojeniem,a nocne igraszki dostarczą jeszcze większych wrażeń.

Niezależnie od tego czy zauroczył Cię styl skandynawski, loft, boho czy glamour prostym sposobem na planowanie oświetlenia w sypialni jest podział na trzy kategorie: oświetlenie główne, oświetlenie dolne oraz oświetlenie uzupełniające, bądź dodatkowe.

OŚWIETLENIE GłÓWNE OŚWIETLENIE DOLNE OŚWIETLENIE DEKORACYJNE Lampki biurkowe

Zacznijmy więc od “must have” czyli głównego światła. To jak mała czarna w szafie! Często jest bazą to całej stylizacji, ale źle dopasowana ma wpływ na ogólne wrażenie. Pamiętaj, że lampa główna powinna dobrze rozpraszać światło, ale dbając jednocześnie o to, by źródło światła było osłonięte jak np. w lampie sufitowej KANTOOR firmy TK Lighting. Przecież nikt z nas nie chce być oślepiony podczas upragnionego odpoczynku.

KANTOOR CZARNA KANTOOR SZARA KANTOOR BIAŁY

Niezależnie od tego czy wybierzesz standardowy, prosty w formie plafon czy też bardziej elegancki żyrandol zwróć uwagę na barwę światła. Zalecamy temperaturę barwową w przedziale od 2700 - 3200 K, która pozytywnie wpływa na poziom zrelaksowania. Zimna barwa pobudza do działania, zatem jeśli jesteś śpiochem i masz problem z porannym wstawaniem możesz także wykorzystać rozwiązanie jakim jest żarówka lub lampa SMART HOME marki EDO. W ten sposób dostosowując barwę czy natężenie światła bezpośrednio na swoim telefonie zapewniasz sobie świetlną pobudkę.

smarT EDO pelota

Następny krok do doskonale wyrzeźbionej światłem sypialni jest dobór oświetlenia tzw. dolnego. Mamy tutaj na myśli lampki nocne np. DEVA firmy TK Lighting, ale także lampę podłogową, która może uzupełnić ciepły nastrój. W małych pomieszczeniach dobrym pomysłem jest zamontowanie kinkietów przy zagłówku łóżka. W swojej ofercie mamy produkty, które dają możliwość regulacji kąta strumienia światła np. MALGA marki EDO, co jest niezwykle istotne gdy jesteś nocnym miłośnikiem dobrej lektury.

Idąc za tym tropem i wchodząc w świat książek sprzedajemy całkiem za darmo, więc w sumie dodajemy w gratisie, patent, który sprawi, że Twoje łóżko będzie niczym latający dywan Alladyna. Taki efekt osiągniesz przy zamontowaniu pasków LED wokół swojego łóżka. Gasząc główne światło odlecisz daleko niczym tytułowy bohater.

Kończąc naszą podróż między mnóstwem produktów oświetleniowych skupmy się na produktach uzupełniających czyli oświetleniu dodatkowym. Tutaj warto przemyśleć jakie jeszcze funkcje ma nasza sypialnia… Jeśli masz w niej garderobę - to świetnie sprawdzi się punktowe oświetlenie w formie tubek z regulacją, czy też szynoprzewód SEVA oraz MEVA marki EDO, który pozwoli dobrze oświetlić Twoje nietuzinkowe stylizacje dając możliwość zamontowania kilku punktów świetlnych przy jednym podłączeniu przewodu. Jeśli Twoja żona, partnerka marzy o idealnej toaletce w sypialni zadbaj o to by oświetlenie jej było godne prawdziwej światowej gwiazdy. Możesz zastosować zarówno mały kinkiet nad lustro lub wybrać opcję gotowego lustra do makijażu z delikatniejszym oświetleniem ledowym. Istotną kwestią jest to, aby barwa światła była w tym przypadku neutralna, czyli taka, która najlepiej oddaje rzeczywiste kolory.

SZYNOPRZEWÓD  SEVA REFLEKTOR MALGA T

Mamy świadomość, że na to jak zaprojektować oświetlenie w sypialni ma wpływ:

  • metraż pomieszczenia
  • wielkość i rozmieszczenie okien
  • wystrój wnętrza jak np. kolor ścian, rodzaj zasłon czy rolet
  • wielkość i liczba mebli

Dlatego szczegółowe wskazówki jak samemu poradzić sobie z doborem produktów oświetleniowych do specyficznych warunków w pomieszczeniu postaramy się przedstawić w kolejnych artykułach na naszej stronie.

Zapraszamy po dawkę praktycznej wiedzy!

____________

pstryknęła Asia

pixel