Oprawy schodowe Kanlux

2019-02-22
Oprawy schodowe Kanlux

 

Remont ? Przeprowadzka ? Marzy Ci się nowe oświetlenie Twoich schodów w domu ? Szeroki wybór ogromnej kolekcji opraw schodowych z naszego sklepu nadchodzi z pomocą !
Kanlux przygotował wiele modeli tych produktów by dostosować się do potrzeb klientów.


-APUS                 -SABIK                 -TERRA                 -LINAR                 -LIRIA                 -SOLA                 -ORID


Czym różnią się powyżej wymienione modele? Przede wszystkim swoim wyszukanym designem i konstrukcją. Każda z nich w głównym zamyśle ma dobrze i stylowo oświetlać schody w korytarzach, pokojach i przedpokojach oraz rzecz jasna odpowiednio się prezentować.

Jeśli chodzi o materiały z jakich zostały stworzone oprawy, to każda z nich zrobiona jest z wysokiej jakości szlifowanej stali nierdzewnej wraz z „mrożonym” szkłem hartowanym. Stylistycznie każda oprawa ma inny projekt wizualny, a z materiałów zmienia się tylko ich kolor (elementy aluminiowe występują również w kolorze białym) oraz kształt. Dla przykładu oprawy SOLA mają okrągły kształt natomiast pozostałe modele charakteryzują się kwadratową budową.

Wróćmy na chwilę do wspomnianych wcześniej serii pobocznych, tj. PIR i MINI. Wersje PIR posiadają czujniki ruchu co jest dużym usprawnieniem oprawy i znacząco zwiększa komfort użytkowania. Ponadto posiadają gwarancję III klasy ochrony przed porażeniem elektrycznym (polega na zasileniu bardzo niskim napięciem bezpiecznym (SELV) bez ryzyka powstania napięć wyższych niż bezpieczne. Jeśli zastanawiacie się czy te oprawy współpracują ze ściemniaczami musimy was zasmucić, ponieważ producenci nie zastosowali takiej opcji. Oprawy PIR nie powinny być zasłonięte żadnymi obiektami w odległości jednego metra ze względu na czujnik ruchu, który zasłonięty np. barierką może świecić przez cały czas. Oprawy z serii MINI różnią się tylko jedną rzeczą względem wersji standardowej: rozmiar przedniej blaszki oraz szkła zostaje pomniejszony i umieszczony w centralnej części oprawy, a rozmiar oprawy zostaje ten sam.

Każda z opraw zasilana jest światłem LEDowym posiadającym dwa warianty emitowanego światła: ciepły biały o temperaturze 3000K i zimny biały 6500K. Kanlux zapewnił też w swoich produktach wysoki standard jeśli chodzi o energooszczędność światła LED. Moc emitowanego światła to 0,8 W co jest dużym przeskokiem w przeciwieństwie do innych tego typu opraw na rynku. Trwałość LED-ów to 50 000 tysięcy godzin. Na koniec warto wspomnieć też o kolejnych dwóch cechach wspólnych serii, mianowicie możliwe jest kupno wersji z zasilaczem 12V (wówczas każda oprawa ma swój zasilacz, który chowamy do puszki w ścianie) jak i bez niego – np. jeśli chcemy wszystkie oprawy podłączyć równolegle - wówczas do prawidłowego działania opraw wymagane jest jego dokupienie oddzielnie np. CIRCO, ADI lub DRIFT oraz podłączenie wszystkich opraw do jednego zasilacza.

Oprawy schodowe mają niewymienne źródło światła, co oznacza, że w przypadku awarii trzeba wymienić całą oprawę. Standardowo producent udziela gwarancji na okres dwóch lat.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel