Ramki - Co musisz o nich wiedzieć?

2019-04-04
Ramki - Co musisz o nich wiedzieć?Ramki, ramki uniwersalne, wielokrotne

Na przełomie kilku ostatnich lat gniazdka i łączniki przeszły wielką metamorfozę zarówno w kwestii technicznej, jak i wizualnej. Kiedyś, gdy potrzebowaliśmy wymienić włącznik światła czy gniazdko, w sklepie elektrycznym wystarczyło powiedzieć „proszę gniazdko” lub „proszę włącznik” i sprzedawca dał nam białe gniazdko lub włącznik.
  
Wszystkie były białe lub kremowe (choć prędzej pożółkłe białe).Obecnie prawie każdy łącznik czy gniazdo elektryczne dostępne jest w wielu wariantach i konfiguracjach kolorystycznych, a to za sprawą zmiany budowy produktów na konstrukcję modułową – oddzielenia mechanizmu, który jest w puszce instalacyjnej w ścianie, klawisza czy płytki gniazd oraz dodanie osobnych ramek.
To właśnie na ramkach skupimy się w tym wpisie.

Co to jest ramka?

             
   mechanizm     +            ramka       +     klawisz    =   kompletny łącznik

U większości producentów łącznik jest w komplecie z klawiszem lub płytką gniazda w wybranym kolorze z danej serii. Ramki trzeba dokupić osobno.

Bardzo często podczas rozmów telefonicznych z naszymi doradcami pytacie „dlaczego muszę dokupić ramkę?”

Dzięki możliwości osobnego zakupu ramki, która jest główną „ozdobą” łącznika czy gniazdka możecie wybrać te, które będą najlepiej prezentowały się w danym pomieszczeniu. Możemy wybrać materiał, z którego jest wykonana (pvc, szkło, szkło hartowane, stal szlachetna, beton, cement, drewno, a nawet antybakteryjne zawierające jony srebra, które są zabójcze dla bakterii). Wybierając osprzęt elektroinstalacyjny (bo tak nazywa się ta grupa produktów) do swojego domu zwróćcie uwagę czy dana seria posiada ramki uniwersalne – to ważne. Ramki uniwersalne to takie, w których możemy umieścić mechanizmy zarówno w poziomie jak i w pionie. Jest to szczególnie ważne w przypadku ramek wielokrotnych.

 

Ramki uniwersalne wbrew swojej nazwie nie pasują do każdego mechanizmu. Każda seria ma swoje - dedykowane ramki. Każdy producent ma kilka serii i mimo, iż są to produkty tego samego producenta sposób montażu ramek do mechanizmów w każdej serii jest inny, co oznacza, że np. ramka uniwersalna serii Simon 54 nie będzie pasowała do mechanizmu serii Simon 10.

Aby ułatwić Wam wybór osprzętu, pogrupowaliśmy wszystkie gniazdka i łączniki wg producentów, a produkty danego producenta podzieliliśmy na serie. W ten sposób łatwo i bezbłędnie dobierzecie produkty do swojego domu, mieszkania czy budynku firmy.W menu rozwijanym w kategorii Gniazdka, wyłączniki wyświetlą się wszystkie serie z podziałem na producentów. Aby zobaczyć jak wyglądają poszczególne serie wystarczy kliknąć na danego producenta, a wyświetlą się miniatury serii, dzięki czemu w jednym miejscu możemy podglądnąć kształt i kolorystykę danej kolekcji.Po przejściu do danej serii po lewej stronie wyświetlą się filtry, dzięki którym możemy wybrać co nas interesuje: gniazda antenowe, gniazda elektryczne, gniazda multimedialne, gniazda teleinformatyczne, klawisze i elementy wierzchnie, produkty elektroniczne (np. termostaty do regulacji temperatury, radia, ściemniacze oświetlenia, głośniki, czujniki ruchu itp.), ramki, puszki instalacyjne oraz produkty uzupełniające.


Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixel