Salonowy zawrót głowy

2022-11-04
Salonowy zawrót głowy

Mówi się, że salon jest najważniejszym punktem w domu. Średnio spędzamy w nim najwięcej czasu. Dodatkowo jeśli jest to salon z jadalnią to ten czas dla niektórych z nas wydłuża się dodatkowo o następną połowę. Celebracja posiłku czy to samemu czy ze znajomymi, również jest dla nas ważna niczym jedzenie w 5 gwiazdkowej restauracji Michelin. Dlatego też aranżacja salonu jest dla nas tak ważna. 

W projektowaniu salonu dobrze jest pomyśleć co będziemy tam robić, ile czasu spędzać, jakie rzeczy będziemy tam umieszczać. Przykładowo spędzimy dużo czasu na przygotowaniu posiłku by zrobić wrażenie na danej osobie czy internautach. I o tak! Wygląda i smakuje jak 5 gwiazdek Michelin. Przepełnia Cię duma, łezka kręci się w oku. Przenosisz danie do salonu by mieć ładniejszą aranżację niż zabrudzona kuchnia, wyciągasz telefon i SZOK! Zdjęcie nie oddaje tego co widzisz. Główną tego przyczyną jest właśnie źle rozmieszczone światło. Co zrobić by tego uniknąć? Nie tylko na zdjęciach ale również w naszym codziennym życiu?

Po pierwsze główne światło w salonie. Jest bardzo ważnym krokiem w oświetleniu salonu, to dzięki niemu będziemy mieć najlepiej doświetlony salon i najwygodniejsze korzystanie z pomieszczenia. Bardzo dobrze sprawdzi się tu system szynowy MEVA PRO. Dzięki niemu będziesz mógł latać po suficie niczym mewa nad morzem. Zrobisz przemeblowanie i możesz przemieścić wybrany reflektor w inne miejsce. Jeśli jednak nie jesteśmy przekonani do systemów szynowych świetnie też poradzi sobie lampa wisząca Sticks. Jest ona pozbawiona klosza przez co będzie dawała ona dużo światła i poradzi sobie nawet z większymi salonami.

Oświetlenie główne Oświetlenie doolne Oświetlenie sufitowe Oświetlenie dodatkowe

Warto też zastanowić się nad oświetleniem dodatkowym dzięki, któremu możemy oświetlić punktowe części salou. Przykładowo instalując kinkiet LOYA na bocznej ścianie nie będziemy musieli świecić niepotrzebnie światła na cały salon podczas oglądania telewizji, zmniejszając dzięki temu rachunek za prąd. 

Jeśli natomiast posiadamy salon z jadalnią dobrze jest oświetlić dodatkowo stół przy którym będziemy jeść. Warto wybrać lampę z kloszem by światło nie padało na oczy biesiadników, dodatkowo ten zabieg zaakcentuję wybraną strefę. Pojedynczą jak Garret jeśli lubimy prostotę i ponadczasowość jeśli jednak wolimy dodać nieco efektu glamour do jadalni warto wybrać lampę wiszącą Hilton.

Hilton złoty Hilton srebrny

Pamiętajmy też, że żarówki również pełnią ważną rolę w tworzeniu barwy. Kolor barwy, natężenie światła, moc żarówki. Nasuwa się pytanie jak to wszystko pogodzić? Odpowiedzią są żarówki Smart. Na przykład EDO SMART. Dzięki niemu światło będzie dopasowywało się do nas niezależnie od potrzeby. Jesteś zmęczony i chcesz żeby oczy odpoczęły w ciepłej barwie świetlnej? Chcesz zmienić kolor żarówki na czerwony przy najbliższym spotkaniu z drugą połówką, by sprawy potoczyły się w pikantniejszym kierunku, dzięki psychologii koloru? Za dużo czytasz pracujesz wieczorem i nie kontrolujesz czasu? Możesz ustawić czas po którym wyłączy się żarówka i będzie to dla Ciebie znak, że na dziś koniec. To wszystko możesz zrobić za pomocą swojego telefonu.

Zmiana koloru Zmiana barwy światła EDO SMART

Mamy świadomość, że na to jak zaprojektować oświetlenie w sypialni ma wpływ: metraż pomieszczenia, wielkość i rozmieszczenie okien, wystrój wnętrza jak np. kolor ścian, rodzaj zasłon czy rolet, wielkość i liczba mebli. Dlatego szczegółowe wskazówki jak samemu poradzić sobie z doborem produktów oświetleniowych do specyficznych warunków w pomieszczeniu postaramy się przedstawić w kolejnych artykułach na naszej stronie.

Zapraszamy po dawkę praktycznej wiedzy!

________________

pstryknęła Patrycja

pixel