Kategorie

Taśmy, paski LED i akcesoria

Coraz większą popularnością w domach, biurach oraz budynkach użytku publicznego cieszy się oświetlenie LED. Jest obecnie uważane za najbardziej energooszczędne rozwiązanie, o dużej wydajności, trwałości, a także żywotności. Stosuje się je nie tylko dla praktycznego oświetlenia wnętrz, ale też dla efektów dekoracyjnych. W tym drugim przypadku doskonale sprawdzają się taśmy LED i paski LED.

Z ich wykorzystaniem możemy stworzyć oświetlenie, które będzie łączyło atrakcyjny wygląd wnętrza z funkcjonalnością aranżacji. Paski LED pierwotnie wykorzystywane do tworzenia ogłoszeniowych tablic reklamowych obecnie znalazły zastosowanie we wnętrzach mieszkalnych. Można nimi podświetlić konkretne elementy wyposażenia wnętrza, jak np. blaty kuchenne, łóżka w sypialni, garderobę, schody i szafki w salonie. Taśmy LED są doskonałą propozycją do podświetlenia sufitów podwieszanych. Nowoczesne rozwiązanie pozwalające uzyskać więcej światła w dużych pomieszczeniach, które jednocześnie wpływa na wzrost atrakcyjności aranżacji.

Taśmy LED można wykorzystać w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa wszystkim domowników podczas poruszania się po schodach w nocy i przy ograniczonym dopływie światła. Oświetlenie nimi stopni jest nie tylko bardzo efektowne, ale również ekonomiczne, szczególnie kiedy połączymy instalację z czujnikami ruchu.

Taśmy LED korzystnym rozwiązaniem

Jest wiele powodów, dla których warto zastanowić się nad wykorzystaniem taśm LED w swoim mieszkaniu. Przede wszystkim jest to duża oszczędność, na co wpływ ma ich niskie zużycie prądu. Diody LED charakteryzują się długą żywotnością. Taśmy i paski LED są łatwe w montażu, można je ciąć na krótsze paski, dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, a dodatkowo można nimi sterować zdalnie. Są także kompatybilne ze ściemniaczami, dzięki temu z łatwością stworzysz oświetlenie idealnie dopasowane do swoich potrzeb i oczekiwań, a także specyfiki miejsca, w którym zostaną wykorzystane.