Underfloor - inteligentny konfigurator instalacji elektrycznej firmy Hager.

2022-03-31
Underfloor - inteligentny konfigurator instalacji elektrycznej firmy Hager.

Underfloor - inteligentny konfigurator instalacji elektrycznej stworzony przez firmę Hager.

 

„Underfloor” dosłownie z angielskiego to „pod podłogą”. Jak sama nazwa wskazuje konfigurator ten pozwala na zaprojektowanie własnego podłogowego systemu prowadzenia instalacji elektrycznej. Znajdziecie go tutaj.

Praca z programem doskonale uzupełnia, a nawet zastępuje pracę z katalogiem. Każdy projekt możesz modyfikować w dowolnym momencie dodając lub usuwając pomieszczenia, akcesoria, a także wykorzystując różne systemy w zależności od potrzeb.

Korzystając z konfiguratora Underfloor maksymalnie eliminujesz błędy, które mogłyby pojawić się podczas samodzielnego doboru. Konfigurator Underfloor daje Ci pewność, że wszystkie elementy do siebie pasują.

Konfigurację można rozpocząć na dwa sposoby:

  1. Zaczynamy od wyboru kanałów elektroinstalacyjnych
  2. Zaczynamy od pokryw uchylnych tehalit

Hager daje możliwość dostosowania instalacji do preferencji klienta.

Zobaczcie ile jest możliwości wyboru:

  • Pojemność puszki – 1 do 12 modułów
  • Kształt – okrągły, kwadrat, prostokąt
  • Głębokość wypełnienia pokrywy  – 0-38 mm
  • Głębokość montażu – 48-116 mm
  • Szczelność puszki – IP30/IP44/IP66
  • Kolor – szary/czarny/czarny+alu/stal nierdzewna/brąz/aluminium
  • Materiał – poliamid/stal/aluminium
  • Obciążenie – 1500-15000N

Odpowiednio dobrane puszki są praktycznie niewidoczne w pomieszczeniach biurowych czy magazynowych.

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej można rozpocząć konfigurację od kanałów - tutaj jednak sprawa jest bardziej skomplikowana, ponieważ ich wybór zależy od wielu czynników – powinieneś zatem odpowiedzieć sobie najpierw na kilka pytań by ułatwić sobie wybór systemu :

Czy jesteś w trakcie budowy nowego obiektu?

Czy będziesz rozprowadzał przewody na istniejącej już podłodze?

Czy kanał będzie zalany betonem?

Czy instalacja będzie nadpodłogowa?

Do wyboru są 4 systemy kanałów:

 

Kiedy wybierzemy rodzaj potrzebnych kanałów, istotną kwestią jest określenie ich ilości, w czym pomoże ci konfigurator Underfloor. Wystarczy określić metraż instalacji, a aplikacja sama przeliczy potrzebną ilość kanałów instalacyjnych.

Narzędzie intuicyjnie wskazuje, które elementy są kompatybilne i niezbędne do przeprowadzenia pełnej konfiguracji oraz prawidłowego zakończenia projektu instalacji.

Underfloor posiada również możliwość zapisu stworzonego projektu w popularnych formatach XLS oraz PDF. Daje to możliwość dokończenia konfiguracji w dowolnym momencie i na dowolnym urządzeniu; pozwala też na przekazanie pliku bezpośrednio do instalatora.

 

System Underfloor to pionier na rynku systemów przeprowadzenia instalacji elektrycznych podłogowych. Sprawdzi się zarówno w małych budynkach, biurach jak i w wielkich halach magazynowych czy produkcyjnych. Konfigurator pomaga skompletować wszystkie potrzebne elementy instalacji, co eliminuje możliwość popełniania błędu przy doborze produktów marki Hager.

 

 

 

pixel