Sollux: plafony, lampy sufitowe, kinkiety

( ilość produktów: 783 )

Oświetlenie Sollux


Wśród wielu producentów oświetlenia firma Sollux Lighting wyróżnia się tym, że jej pomysły są inspirowane naturą i pięknem zewnętrznego świata. Mówi o tym już nazwa firmy, która stanowi połączenie hiszpańskiego słowa SOL (słońce) i łacińskiego LUX (światło). Ma ona oznaczać, że projektowane i tworzone oprawy oświetleniowe wprowadzają do wnętrz ożywcze ciepło i kolorystykę naturalnego światła słonecznego. Potwierdzeniem tego założenia są lampy Sollux, wyróżniające się wyjątkowym pięknem, unikalnym wzornictwem i precyzją wykonania aż do najdrobniejszego szczegółu.


Oświetlenie Sollux przyciąga uwagę nowoczesnym, wręcz rewolucyjnym podejściem do wzornictwa. W kolekcji można znaleźć wzory inspirowane kubizmem i minimalizmem. Proste oprawy w formie regularnych brył przyciągają uwagę świeżością formy. Warto również wspomnieć o modelach takich jak kinkiety Penta, Tre, Nazaria czy Solido, które stanowią przykład kroku w przyszłość, w kierunku futurystycznego świata.

Lampy Sollux do wnętrz industrialnych

Głównym wątkiem większości kolekcji oświetlenia Sollux są kształty inspirowane geometrią i nowoczesnym, technicznym podejściem. Nie oznacza to jednak, że wśród dostępnych modeli nie znajdą nic dla siebie pasjonaci stylów retro czy klasycznych. Przykładem jest spory wybór lamp w stylu industrialnym. Reprezentują je charakterystyczne oprawy wykonane z drutu i metalowych prętów, wewnątrz których ukryto industrialne żarówki. Oprawy Gaspare, Umberto, Nora czy Nelson doskonale sprawdzą się w surowych wnętrzach loftów.

Warto też wymienić nowoczesne lampy Sollux inspirowane klasyką i przeszłością. Przykładem takiego modelu w naszej ofercie jest żyrandol Minerwa. W sprzedaży mamy kilka wariantów tego produktów oraz dopasowane do niego kinkiety. Na specjalną uwagę zasługuje żyrandol Edison, który formą nawiązuje do klasycznych kandelabrów, ale tworzą go proste industrialne żarówki zawieszone na długich kablach.

Oświetlenie zewnętrzne, kinkiety i plafony marki Sollux

Nie można mówić o kompletnej kolekcji opraw oświetleniowych bez kinkietów i plafonów. Sollux rozświetla swoimi produktami każdy zakamarek domu, biura czy hotelu, a także jego otoczenie. Dlatego w asortymencie produktów tej marki znajdziesz nie tylko lampy sufitowe, ale również kinkiety, plafony i oświetlenie zewnętrzne. Proponowane lampy Sollux doskonale sprawdzą się nie tylko w pomieszczeniach głównych, takich jak salon, jadalnia czy sypialnia. Za pomocą kinkietów oświetlisz schody, korytarze, łazienkę i inne miejsca.

Wśród wielu wzorów polecamy również kinkiety przeznaczone do montaży na ścianach zewnętrznych – na tarasach, balkonach czy przed wejściem do budynku. W sprzedaży mamy też oprawy wykonane z drewna, szkła, tworzyw sztucznych, metalu i innych materiałów.

Widok
pixel