Kategorie

Lampy wiszące

Lampy wiszące – praktycznie i modnie

To najczęściej główne źródło światła niezależnie od przeznaczenia pomieszczenia. Lampy wiszące potrafią oświetlić bardzo duże powierzchnie, ale równie dobrze sprawdzają się w małych pokojach, w których źródło światła nie powinno mieć okazałych rozmiarów, aby nie dominować nad pozostałymi elementami dekoracyjnymi wnętrza i meblami.

Sortuj według: Wyświetl po produktów
Azzardo Grasso

Azzardo Grasso

Brak na magazynie. Sprawdź termin realizacji.
759,00 PLN

    Lampy wiszące mogą mieć jeden lub kilka punktów świetlnych, niekiedy mają one regulowany kierunek światła, sami decydujemy, jakie strefy pomieszczenia powinny być doświetlone bardziej.

    Z wykorzystaniem lamp wiszących możemy stworzyć rozmaite kompozycje. Szeroka paleta wzorów i kolorów pozwala na ich wykorzystanie we wnętrzach zaaranżowanych we wszystkich stylach. Są wśród nich oświetlenie wiszące o prostej formie oraz oszczędnym wzornictwie, składające się z niewielkiej ilości elementów o geometrycznych kształtach. Wykonane są często z drewna, aluminium, betonu i tworzyw sztucznych. Obok nich są także lampy bogato zdobione, nawiązujące do dawnych epok, w których dominował przepych, a im więcej dekoracji, tym wyższy status i zamożność rodziny. W ofercie lamp nie mogło zabraknąć jednak top trendu ostatniego sezonu – żarówek na kolorowych kablach. To retro oświetlenie spotkało się z niezwykle dużym zainteresowaniem, tym bardziej, iż moda na styl industrialny powraca.

    Lampy wiszące do salonu i jadalni

    Są obecne w każdym pomieszczeniu, ale z największą starannością powinniśmy wybrać te, które umieścimy w salonie i jadalni. Pokój dzienny jest miejscem, które potrzebuje kilku punktów świetlnych. Głównym jest oczywiście lampa wisząca umieszczona w centrum. Należy wybrać jej wielkość z uwzględnieniem metrażu salonu, im jest on większy, tym więcej punktów świetlnych powinno się w nim znaleźć.Oświetlenie wiszące  w salonie mogą mieć abażury w różnych kolorach kierujące światło w górę lub w dół, bądź szklane klosze w równych kształtach doskonale rozpraszające światło.

    W przypadku salony polecamy wiszące lampy na długim zawieszeniu. Nad stołem jadalnianym prezentują się bardzo efektownie i tym samym nie tylko są źródłem światła, ale też ozdobą wnętrza.