Kategorie

Panele LED

Panele LEDto nowoczesna propozycja rozwiązania oświetlenia pomieszczeń. Charakterystyczną cechą dla tego typu źródeł światła jest ich płaska konstrukcja. Zastosowanie diod ledowych sprawia, że panele są energooszczędnym typem lampy sufitowej. Diody led zużywają o wiele mniej prądu niż tradycyjne żarówki wolframowe czy nawet świetlówki.

Sortuj według: Wyświetl po produktów

    Stosowane są w  różnego rodzaju wnętrzach. Nadają się zarówno do mieszkań, apartamentów jak i do pomieszczeń użyteczności publicznej takich jak placówki opieki medycznej, hotele, sklepy, klasy szkolne, biura czy nawet hale przemysłowe. Wysoka klasa szczelności IP44 zapobiega wnikaniu wody i kurzu do wnętrza i sprawia, że oprawy można montować w pomieszczeniach przejściowo wilgotnych. Dlatego w mieszkaniach często są stosowane w łazienkach i kuchniach, gdyż wiele z proponowanych modeli posiada wspomnianą odporności na wilgoć. Panele LED można montować poprzez wpuszczenie ich w podłoże lub tradycyjnie natynkowo. Niektóre z opraw dodatkowo wyposażone są w specjalne uchwyty umożliwiające zawieszenie ich na linkach montażowych. Są one doskonałą alternatywą dla klasycznych opraw rastrowych ze świetlówkami typu T5 i T8. Niektóre modele posiadają wbudowane czujniki ruchu, co pozwala na montowanie ich w ciągach komunikacyjnych lub pomieszczeniach socjalnych gdzie ciągłe oświetlenie nie jest konieczne, a pożądane jest jedynie gdy ktoś korzysta z danego pomieszczenia. W takich lokalach na ogół nie przychodzi nam do głowy, żeby zgasić światło gdy je opuszczamy.

    W naszym sklepie znajdziecie Państwo oprawy o dwóch kształtach: kwadratowe i okrągłe. Kolorystyka oferowanych paneli również jest zróżnicowana. Dostępne są kolory biały, srebrny, satynowany nikiel, matowy chrom. Na uwagę zasługuje ciekawy panel led dwukolorowy z ramką świecącą na niebiesko. Lampa wyposażona jest w mechanizm oferujący możliwość zaświecenia obu źródeł jednocześnie lub niezależnie.