Detektory gazu, czadu, dymu

( ilość produktów: 36 )
Epstryk

Detektory gazu, czadu i dymu

 

Dom to miejsce, które musi być bezpieczne i komfortowe dla mieszkańców. W celu zminimalizowania wystąpienie niektórych zagrożeń, wiele osób decyduje się na zamontowanie systemów alarmowych i antywłamaniowych, zapominając o innych niebezpieczeństwach. Dużym zagrożeniem dla domowników, może być ulatnianie gaz lub tlenku węgla, który jest praktycznie niewyczuwalny. Co roku odnotowuje się wiele przypadków zatrucia tą substancją, a wiele z nich zakończyło się tragicznie. Z tego powodu, coraz więcej osób decyduje się na montaż dodatkowych urządzeń, które mają minimalizować ryzyko wystąpienia zagrożenia. Detektory czadu są jedynym rozwiązaniem, które może ochronić przed zatruciem tlenkiem węgla, dlatego powinny stanowić standardowe wyposażenie w każdym domu.

Czujniki – nowoczesne urządzenia do mieszkania

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór urządzeń, które nie służą jedynie do wykrywania czadu, ale także gazu oraz innych szkodliwych substancji spalania. Wyposażone są one w specjalne detektory, które umożliwiają wykrycie podwyższonego poziomu gazu lub tlenku węgla. Mogą one być kompatybilne z innych urządzeniami wchodzącymi w skład inteligentnego domu lub być montowane samodzielnie.

Szeroka oferta detektorów gazu, dymu i czadu

W aktualnej ofercie znajdziesz takie produkty jak:

  • Detektory gazu – urządzenia te uruchamiają alarm, po wykryciu podwyższonego stężenia gazu w powietrzu. Można je zamontować w każdym pomieszczeniu, w którym dostępne są sprzęty działające na gaz. Czujniki gazu powinno się umieścić w kotłowni, łazience lub kuchni, w pobliżu urządzeń gazowych.
  • Detektory dymu – urządzenia te stosowane są jako część systemu przeciwpożarowego. Czujniki dymu uruchamiają alarm po wykryciu zagrożenia, dzięki czemu można natychmiast zareagować i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia.
  • Detektory czadu – ten typ urządzeń powinien znaleźć się w każdym pomieszczeniu, gdzie istnieje ryzyko wystąpienia tlenku węgla. Montaż czujnika czadu powinien więc obejmować łazienkę, kuchnię oraz pomieszczenie, w którym znajduje się kominek. Zasada działania takiego detektora jest zbliżona do czujnika gazu.

Czujniki to jedyny sposób, aby uchronić się przed zagrożeniem ze strony szkodliwych substancji. W naszej ofercie znajdziesz detektory o różnej funkcjonalności, wyposażone w alarm dźwiękowy i świetlny.

Polecamy sprawdzić również alarmy oraz czujniki ruchu i zmierzchu!

Widok
pixel