Inteligentny dom - systemy

( ilość produktów: 476 )

Nowoczesna technologia i elektronika bardzo szybko się rozwijają. Coraz więcej procesów jest zautomatyzowanymi, co przekłada się na wygodę, komfort i krótszą listę obowiązków dla człowieka. Jeszcze do niedawna systemy inteligentnego domu były znane tylko tym, którzy ze względów finansowych mogli sobie pozwolić na sterowanie światłem, ogrzewaniem i żaluzjami w domu z poziomu smartfona. Dzisiaj powstaje coraz więcej inteligentnych domów. Systemy te stały się powszechne i zdecydowanie bardziej dostępne. Istnieje wiele rozwiązań, które można dopasować indywidualnie do własnych potrzeb.

Inteligentny dom – systemy, które poprawią Twój komfort i wygodę

Inteligentnym domem steruje komputer, z kolei za pracę poszczególnych urządzeń odpowiadają sterowniki. Inteligentny dom w wielu aspektach zarządza sam sobą. Czujniki kontrolują konkretne parametry, jak np. temperaturę powietrza na zewnątrz i w środku, a także poziom nasłonecznienia na zewnątrz. Na podstawie zebranych danych wywołują określone reakcje, a więc zwiększają intensywność pracy systemu grzewczego, odsłaniają i zasłaniają rolety zewnętrzne czy też włączają klimatyzację.

Systemy inteligentnego domu mają więc wiele zalet. Przede wszystkim stwarzają lepsze warunki do komfortu dla jego mieszkańców. Możemy dostosować temperaturę, zaciemnienie i wilgotność powietrza w mieszkaniu. Ponadto pralka może rozpocząć swoją pracę, kiedy jesteśmy poza domem, kiedy włączymy ją z poziomu smartfona. Na urządzeniu mobilnym możemy kontrolować bezpieczeństwo domu, kiedy np. jesteśmy na wakacjach. Dzięki optymalnym ustawieniu wszystkich parametrów mamy szansę na duże oszczędności w obszarze energii elektrycznej, ogrzewania i wody. Systemy inteligentnego domu odgrywają ważną rolę w kwestii bezpieczeństwa budynku, ponieważ współpracują z kamerami i alarmami.

Jak wybrać sterowniki inteligentnego domu?

  • Do wyboru są systemy bezprzewodowe, które nie wymagają kabli i przewodowe.
  • Wyróżniamy systemy centralne z głównym elementem do którego są podłączone wszystkie sterowniki inteligentnego domu i zdecentralizowane w których wszystkie urządzenia są połączone ze sobą.
  • Sterowniki inteligentnego domu mogą zarządzać wieloma jego obszarami. Możemy zdecydować się na automatyzację tylko ogrzewania i klimatyzacji, ale również rolet zewnętrznych, monitoringu, oświetlenia i pracy urządzeń elektrycznych.

Sprawdź również wideodomofony znajdujące się w naszej ofercie, które pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo budynku!

Widok
pixel