Zamki elektromechaniczne

( ilość produktów: 11 )

Zamki elektromechaniczne

Zamontowanie zamków w drzwiach umożliwia skuteczne zabezpieczenie pomieszczeń przed nieautoryzowanym wejściem osób, które nie są do tego upoważnione. Jest to ogromnie istotne zarówno w przypadku budynków mieszkalnych, jak i przedsiębiorstw. Zamki elektromechaniczne do drzwi to jeden ze sposobów na to, by zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz komfort i spokojną głowę. Czym ten rodzaj zamków różni się od tradycyjnych zamków mechanicznych?

Zamki elektromechaniczne do drzwi – jak to działa?

Zamki do drzwi wykonane w nowoczesnej technologii elektromechanicznej wpuszcza się w skrzydła drzwiowe – podobnie jak starsze modele mechaniczne. Na czym polega zatem różnica? Ujawnia się ona w sposobach użytkowania zamka. W tradycyjnych modelach drzwi otwierane były wyłącznie za pomocą klucza. Natomiast zamki elektromechaniczne wykorzystują również technologie elektroniczne, dlatego możemy ich używać na dwa sposoby.

Jak to działa? Montując w drzwiach taki rodzaj zamka, będziemy mogli dokupić również inne moduły pozwalające na zastosowanie systemów elektronicznej kontroli dostępu. Sam zamek elektromechaniczny nie zapewni nam możliwości otwierania go bez użycia klucza, jednak otwiera przed nami taką sposobność. Wystarczy dokupić kolejne elementy – np. szyld z kontrolą dostępu RFID, do którego już dołączone są breloki lub karty zbliżeniowe. Posiadając wszystkie niezbędne elementy, możemy stworzyć inteligentny system, który pozwoli nam na jeszcze skuteczniejsze zabezpieczenie wejścia.

Zamki elektromechaniczne do drzwi, jako element wspomnianego systemu kontroli dostępu, pozwolą na wygodne otwieranie drzwi bez konieczności użycia klucza. Wystarczy tylko wprowadzić hasło lub kod, aby drzwi zostały odblokowane. Wspomniane systemy pozwalają również na jeszcze łatwiejszy dostęp za pomocą technologii zbliżeniowej – wówczas wystarczy tylko przyłożyć brelok lub kartę. W przypadku awarii elektryczności drzwi można otwierać również w sposób tradycyjny, za pomocą klucza.

Oprócz zamków elektromechanicznych, w naszej ofercie znajdziesz szyldy z czytnikiem RFID.

Widok
    pixel