Zamki szyfrowe, RFID

( ilość produktów: 26 )

Zamki szyfrowe RFID

Niezawodność, bezpieczeństwo i wygoda – czy można te trzy cechy połączyć w ramach jednego produktu? Oczywiście. Doskonałym tego przykładem są zamki szyfrowe, w których zastosowano technologię zbliżeniową RFID.

Zamki szyfrowe z czytnikiem RFID – jak to działa?

RFID to skrót od angielskiego radio-frequency identification, co w tłumaczeniu na język polski oznacza po prostu technologię wykorzystującą fale radiowe do przesyłania danych. Po zbliżeniu do czytnika karty lub breloka drzwi automatycznie się otwierają.

Takie systemy kontroli dostępu stosowane są najczęściej w dużych obiektach z wydzielonymi strefami ograniczonego dostępu. W codziennym życiu spotkamy się z nimi m.in. w pokojach hotelowych – w recepcji otrzymujemy wówczas specjalną kartę, która pełni rolę klucza. Zamki szyfrowe z czytnikiem RFID stosuje się również w przedsiębiorstwach przemysłowych, np. przed wejściami do pomieszczeń biurowych i sal konferencyjnych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by taką technologię stosować również w prywatnych domach i mieszkaniach.

Zamki szyfrowe – jak wyglądają?

Z czego składają się zamki szyfrowe? Głównym elementem jest oczywiście sam zamek wykonany ze stali szlachetnej, wyposażony w wygodną klawiaturę, za pomocą której wprowadzamy kod dostępu (podobnie jak w systemach alarmowych). Pod klawiaturą znajduje się panel zbliżeniowy, który umożliwia odblokowanie drzwi za pomocą karty lub breloka.

  • Zamki szyfrowe na karty RFID uruchamiane są za pomocą specjalnej karty, którą użytkownik powinien nosić zawsze przy sobie – podobnie, jak nosimy klucze.

  • Zamki szyfrowe na brelok RFID współpracują ze specjalnymi brelokami – są one wygodniejsze od kart, ponieważ możemy je przyczepić np. do szlufki w spodniach czy też do kluczy lub portfela i dzięki temu nie musimy pamiętać o zabraniu go z domu.

Sprawdź także systemy monitoringu, znajdujące się w naszej ofercie!

Widok
    pixel