Systemy monitoringu

( ilość produktów: 26 )

Profesjonalne systemy monitoringu


W naszej ofercie znajdziesz duży wybór systemów monitoringu. Kamery, rejestratory i specjalnie przygotowane zestawy zapewnią ochronę i bezpieczeństwo w Twoim domu, mieszkaniu czy biurze. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym asortymentem!

Systemy alarmowe i monitoring dla bezpieczeństwa i ochrony Twojego domu

Są kojarzone przede wszystkim z miejscami użytku publicznego, centrami handlowymi, bankami, biurowcami i urzędami. Systemy alarmowe i monitoring to instalacje i urządzenia zwiększające bezpieczeństwo osób przebywających w budynku, chronią przed dostępem osób do tego nieupoważnionych, a także sprzyjają ochronie ważnych informacji i dokumentów w poszczególnych pomieszczeniach. Systemy alarmowe w budynkach mieszkalnych cieszą się większą popularnością niż monitoring, co jest spowodowane ich niższą ceną. 

Alarm pozwala objąć ochroną cały budynek, co także ma wpływ na jego częstszy zakup przez klientów indywidualnych. Alarm uważany jest za skuteczne urządzenie dźwiękowe, odstraszające potencjalnych włamywaczy i złodziei. Jego wadą jest jednak możliwość samoczynnego włączenia również w innych okolicznościach, jak np. podczas wejścia do mieszkania jego właściciela. Może się okazać bowiem, że planowany budżet będzie zbyt mały, kiedy uwzględnimy jeszcze koszty związane z instalacją elektryczną.

 

Dlaczego (nie) monitoring?

Monitoring wciąż jest rzadziej wybierany niż systemy alarmowe pomimo swoich rozlicznych zalet. Cechuje się szybkim i bezproblemowym montażem oraz możliwością zastosowania kamer przewodowych lub bezprzewodowych. Aby jednak objąć monitoringiem cały budynek, konieczne jest zastosowanie dużej ilości kamer, co związane jest z wyższymi kosztami. Warto również uwzględnić miejsce montażu kamer, co warunkuje zakup ich rodzaju. Na zewnątrz muszą zostać zamontowane kamery wykazujące się dużą odpornością na wpływ czynników zewnętrznych, wewnątrz można zastosować tańsze rozwiązania.

Systemy monitoringu stanowią obecnie najskuteczniejszy sposób, aby zabezpieczyć swoje mienie, zwiększyć bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych, a także zadbać o ochronę tego, co jest dla nas najcenniejsze. Oba systemy można ze sobą dowolnie łączyć, a więc alarm może współpracować z monitoringiem i zamontowanymi kamerami.

Polecamy sprawdzić również zestawy wideodomofonowewizjery elektroniczne do drzwi dostępne w naszej ofercie.

Widok
    pixel