Programatory czasowe

( ilość produktów: 27 )

Elektroniczne programatory czasowe i zegary sterujące


Elektroniczne programatory czasowe
znajdziecie w ofercie sklepu Epstryk. Z pomocą zegarów sterujących, z łatwością ustawicie czas włączania oraz wyłączania różnych urządzeń elektrycznych.

Programatory czasowe

Jak najprościej wdrożyć oszczędności w czasie zwykłych, codziennych zajęć? Programatory czasowe automatycznie regulują czas pracy domowych urządzeń elektrycznych. Za pomocą tego niewielkiego narzędzia kontrolujemy to, jak długo będzie pobierany prąd przez poszczególne instalacje zamontowane w mieszkaniu. Elektroniczne programatory czasowe z powodzeniem sprawdzą się także w pomieszczeniach biurowych, dzięki czemu zyskamy jeszcze więcej możliwości generowania oszczędności każdego dnia.

Jak działają programatory czasowe?

Te niewielkie urządzenia montuje się najczęściej bezpośrednio do puszki gniazda elektrycznego lub na szynę DIN. Po zamontowaniu i uruchomieniu programatory czasowe mogą sterować zasilaniem rozmaitych instalacji elektrycznych – pieca, grzejników, klimatyzacji, wentylacji czy też źródeł oświetlenia. Wprowadzając preferowane ustawienia, możesz zaprogramować urządzenie tak, aby po upływie określonego czasu wyłączyło część instalacji. W ten sposób unikniesz niepotrzebnego poboru prądu, np. w sytuacji, gdy wiesz, że nikogo nie będzie o tej porze w domu.

Jaki programator czasowy wybrać?

Te niewielkie urządzenia występują w dwóch wersjach – mechanicznej oraz elektronicznej. Mechaniczne modele programatorów wyposażone są w specjalne pokrętło, za pomocą którego możemy ręcznie ustawiać je w taki sposób, jaki najbardziej nam odpowiada. Pod względem sterowania jednak znacznie wygodniejsze w obsłudze są programatory czasowe elektroniczne, które dodatkowo umożliwiają dużo precyzyjniejsze ustawienie preferowanych wartości oraz kontrolę pracy instalacji domowych.

Ponadto elektroniczny programator czasowy posiada więcej możliwości od mechanicznego – pozwala m.in. na stworzenie specjalnych programów uwzględniających cykle działania instalacji i urządzeń. Dzięki temu wystarczy preferowane ustawienia wprowadzić tylko raz, zamiast codziennego definiowania wszystkiego na nowo. Jest to zatem ogromna oszczędność nie tylko w zakresie poboru energii elektrycznej, ale również pod względem czasu.

Polecamy sprawdzić również termostaty, dostępne w naszym asortymencie!

Widok
    pixel