Kanały instalacyjne

( ilość produktów: 119 )

 

Systemy rozprowadzania energii to również kanały instalacyjne. Nasza internetowa hurtownia elektryczna wychodzi z kompleksową ofertą elementów do kanałów instalacyjnych, które z pewnością doceni każdy elektryk.Przeznaczone do użytku profesjonalnego, jak i amatorskiego dadzą się szybko i łatwo zamontować. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Kanały kablowe wykorzystywane są głównie do poprowadzenia oraz ochrony przewodów elektrycznych wewnątrz każdego budynku. Wykorzystuje się je także do tworzenia instalacji np. na sufitach lub pod podłogami. Kanały dostępne w naszym sklepie online wykonane są z materiałów gwarantujących najlepszą jakość i wytrzymałość, jak stal nierdzewna, aluminium czy tworzywo sztuczne. Podział ten istnieje ze względu na różnice w sposobach użytkowania. Kanały stalowe wykorzystuje się z reguły w budynkach przemysłowych, ponieważ charakteryzują się zwiększoną trwałością i odpornością. Kanały aluminiowe z kolei występują głównie w budynkach mieszkalnych, również ze względu na ich zalety, jaką są lekkość i łatwość formowania. Kanały z tworzywa sztucznego również są dość trwałe i można je z łatwością dopasować do każdej ściany. U nas dostępne w wielu kolorach, w wersji cienkiej jak również grubszej - do umieszczania większej ilości kabli. 

Jak wybrać kanał kablowy?

Dokonując instalacji elektryki w swoim domu warto zwrócić uwagę na ich wymiary. Powinniśmy wybrać taki, który będzie pasował do naszej instalacji, czyli ilości i grubości kabli. W naszej ofercie dostępne są standardowe dwumetrowe modele, które podczas montażu formujemy dowolnie, dopasowując je do kanałów poprzez przycinanie. Oprócz wymienionej wyżej kwestii, podczas montażu instalacji musimy wziąć pod uwagę także inne akcesoria do instalacji kanałów. Należą do nich końcówki, kąty redukcyjne podłoga-ściana, łączniki, regulowane kąty wewnętrzne… - wszystko to znajdziesz oczywiście w naszej ofercie.

Widok
pixel