Oprawy typu High-Bay

( ilość produktów: 39 )

Oprawy High Bay LED

 

High Bayoprawy przemysłowe, będące alternatywą dla lamp kubełkowych. Przeznaczone są do oświetlania dużych hal produkcyjnych, zakładów, warsztatów, fabryk, centrów handlowych, a nawet stadionów. Oprawy High Bay cechują się energooszczędnością, co w przypadku dużych powierzchni odgrywa istotną rolę, szczególnie kiedy dobre doświetlenie pomieszczenia jest niezbędne do pracy. Zużywają mniej energii niż typowe lampy sodowe i metahalogenowe. Z tego powodu skutecznie zastąpiły w wielu pomieszczeniach wielkopowierzchniowych tradycyjne rozwiązania.

Jak zbudowane są oprawy High Bay?

W kubełkowych lampach znajduje się żarówka sodowa, podczas gdy w High Bay matryca LED. Oprawy High Bay wykonane są z odpornego na wpływ czynników zewnętrznych, solidnego aluminium, który dodatkowo pozwolił zmniejszyć maksymalnie wagę lamp. Znajdziemy w nich specjalny radiator odpowiadający za utrzymanie optymalnej temperatury pracy lampy. Znajdujący się przy nich hak ułatwia zawieszenie oprawy High Bay LED w taki sposób, aby znajdowała się na odpowiedniej wysokości.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Ważne jest to, z czego High Bay oprawy zostały wykonane. Koniecznie musi być to wysokogatunkowe aluminium i szkło hartowane. Jeżeli decydujemy się na lampy wykonane z innych materiałów, również warto zwrócić uwagę, czy są one wytrzymałe, trwałe i zapewnią długi czas użytkowania oświetlenia. W pomieszczeniach magazynowych lampy są narażone na niekorzystny wpływ wielu czynników zewnętrznych. Wszechobecny kurz, niekiedy pył sprawiają, że lampa musi wykazywać się przynajmniej klasą odporności i szczelności IP65. Moc oświetlenia wybieramy zawsze z uwzględnieniem wielkości pomieszczenia i warunków, jakie w nim panują. Nie bez znaczenia jest też barwa światła, która przyczynia się do stworzenia odpowiednich warunków do pracy. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz oświetlenie, które najlepiej sprawdzi się w Twoim zakładzie, fabryce czy na hali produkcyjnej.

Polecamy sprawdzić również panele LEDhalogeny LED dostępne w naszej ofercie!

Widok
pixel