Oświetlenie awaryjne

( ilość produktów: 17 )

Systemy oświetlenia awaryjnego

 

Montaż oświetlenia awaryjnego w obiektach użyteczności publicznej i przemysłowych, galeriach handlowych czy w hotelach jest wymagany przez przepisy. Stanowi ono oznakowanie, które pomaga osobom przebywającym w budynku jego opuszczeniu w przypadku pojawienia się zagrożenia.

 

Zasady BHP dokładnie określają, jak powinno wyglądać tego typu oświetlenie oraz gdzie musi zostać ono umieszczone. W asortymencie sklepu epstryk.pl znajdują się oprawy, które spełniają wymagania narzucone przez prawo, a także zapewniają odpowiednie standardy bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo a oświetlenie awaryjne

Oprawy, które stanowią oświetlenie awaryjne, są produkowane z myślą o tym, aby móc zamontować je na korytarzach, w holach, na klatkach schodowych, halach, w pomieszczeniach biurowych czy socjalnych. Są w nich stosowane rozwiązania, które zapewniają, że akcesoria spełniają swoją rolę nawet w ekstremalnych warunkach i wtedy, gdy zostanie odcięty dostęp do zasilania z sieci elektrycznej.

Sklep epstryk.pl oferuje swoim klientom wyłącznie oprawy sprawdzonych marek – tych, co do których można mieć pewność, że nie zawiodą, kiedy będą najbardziej potrzebne. Właśnie w tym celu zadbano o to, aby działały one nawet w przypadku zaniku zasilania. Jest to możliwe zwykle przez czas do 3h. Zastosowane w nich akumulatory umożliwiają szybkie i sprawne przeprowadzenie akcji ewakuacyjnej w sytuacji, gdy w budynku nagle zrobi się ciemno.

Oświetlenie awaryjne, w zależności od modelu, jest odporne na szereg czynników – między innymi na wodę czy pyły. Dlatego oprawy są zawsze opatrzone informacją o normie IP, którą spełniają.

Oświetlenie awaryjne, czyli oprawy do zadań specjalnych

Oświetlenie, które ma sprawdzić się podczas zagrożenia i akcji ewakuacyjnej, musi spełniać szereg norm. Oprócz tego oprawy takie muszą być przeznaczone do długiej eksploatacji.

W ofercie sklepu epstryk.pl dostępne jest oświetlenie najlepszej jakości. Oprawy wykonywane są z solidnych i wytrzymałych materiałów, takich jak tworzywo PC czy aluminium. Emitowany przez nie strumień świetlny ma odpowiednią jasność i natężenie, co jest efektem zastosowania wydajnych żarówek LED.

Oprawy oświetlenia awaryjnego są projektowane z poczuciem estetyki, a także występują w dwóch wariantach kolorystycznych – mogą być białe lub w odcieniu chromu.

Polecamy sprawdzić również oświetlenie biurowe LED oraz halogeny LED!

Widok
    pixel