Lampy uliczne

( ilość produktów: 85 )

Lampy parkowe i uliczne – najlepszy wybór

 

Zmiany w technologii oraz pojawianie się nowych rozwiązań wywołują u inwestorów i fachowców presję na korzystanie z energooszczędnych opraw w oświetleniu ulicznym. Coraz częściej obserwujemy modernizacje oświetlenia w celu zarówno ograniczenia kosztów zużycia energii, jak również zapewniania większego bezpieczeństwa i komfortu pieszym oraz kierowcom. Lampy uliczne muszą spełniać konkretne normy i wymagania, aby mogły zostać dopuszczone do użytku. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem są lampy uliczne LED, które mogą emitować światło żółte i białe. Obie barwy obserwujemy dzisiaj w przestrzeni miejskiej. Ponadto, tego typu oprawy generują ogromne oszczędności, bardzo często koszty inwestycji zwracają się już po kilku lub kilkunastu miesiącach.

Przede wszystkim muszą być to ledowe lampy parkowe i uliczne, które sprawdzają się zarówno przy ścieżkach w zielonych parkach, jak również na chodnikach i ulicach często uczęszczanych przez kierowców, pieszych oraz innych uczestników ruchu. Technologia LED przekłada się jednak nie tylko na większe oszczędności, ale też zapewnia trwałość, co wynika z dużej odporności diod na uszkodzenia mechaniczne. Ledowe lampy uliczne wpisują się też w najnowsze rozporządzenia i dyrektywy dotyczące ochrony środowiska. W diodach LED nie stosuje się żadnych szkodliwych dla środowiska i człowieka substancji, co sprawia, że spełniają najbardziej restrykcyjne normy.

Oświetlenie parkingowe z czujnikami ruchu

Trzeba jeszcze zastanowić się nad wyborem lamp z czujnikami ruchu. Z ich wykorzystaniem możliwe jest wygenerowanie jeszcze większych oszczędności. Reagują na ruch, który sprawia, że światło się zapala, a kiedy nie jest to konieczne i nikogo nie ma w pobliżu, gaśnie. Takie lampy uliczne świetnie sprawdzają się w strefach rzadko uczęszczanych. Jako lampy uliczne do parków proponujemy jednak bardziej tradycyjne rozwiązanie, ale z zaawansowaną technologią LED.

Sprawdź również słupy oświetleniowe dostępne w naszej ofercie. Zapraszamy!

 

Widok
pixel