Oświetlenie solarne

( ilość produktów: 134 )
Oświetlenie solarne - to przyjazne dla środowiska rozwiązanie, energie potrzebna do zasilenia lampy solarnej jest pozyskana z promieniowania słonecznego. Oprawy solarne wzbogacą Twój ogród o świetlne akcenty. Do zamontowania nie potrzeba żadnych kabli ani prac instalacyjnych. Dzięki wykorzystaniu energii słonecznej utrzymanie takie oświetlenia NIC NIE KOSZTUJE!

Oświetlenie ogrodu stanowi nieodłączny element jego wyposażenia. Istnieje wiele rozwiązań oświetleniowych, które można wykorzystać na zewnątrz, w tym oświetlenie solarne. Jest to szczególny rodzaj lamp, który nie wymaga zasilania elektrycznego, a więc istnieje szeroka paleta możliwości ich wykorzystania. Lampy solarne są obecnie bardzo popularne ze względu na mnogość ciekawych form. Są to oprawy stojące, wbijane w podłoże, jak również w postaci dekoracyjnych girland do zawieszenia.

Jak działają lampy solarne?

Lampy solarne świecą dzięki…słońcu. Energię czerpią więc z naturalnych, niewyczerpalnych źródeł. Potrzebują do tego jednak modułu słonecznego i baterii. Moduł za dnia, kiedy ma dostęp do słońca, pobiera światło słoneczne, a następnie zamienia je na energię. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu efektu fotowoltaicznego. Akumulator znajdujący się w lampie magazynuje energię, która jest wykorzystywana po zmroku. Wtedy to właśnie lampy ogrodowe solarne zaczynają świecić.

Za automatyczne uruchomienie lamp odpowiada detektor zmierzchu. To właśnie on przełącza system z trybu czuwania na tryb pracy. Zatem oświetlenie solarne działa dzięki promieniowaniu słonecznemu. Zimą lampy solarne zaleca się schować do suchego pomieszczenia. Warto jest im zapewnić w tym czasie sztuczne źródło światła, a raz w miesiącu całkowicie rozładować. Większość lamp ogrodowych solarnych jest jednak przystosowana do użytkowania na zewnątrz przez cały rok niezależnie od warunków tam panujących.

Energooszczędne lampy ogrodowe solarne

Największą zaletą lamp ogrodowych solarnych jest oczywiście brak korzystania z prądu, co przekłada się na większe oszczędności w obszarze energii elektrycznej. System zasila się sam, oczywiście musi mieć przy tym dostęp do słońca. Za użytkowanie takich lamp nie płacimy, możemy więc ich mieć dowolną ilość w ogrodzie bez obaw, że zapłacimy duże rachunki za prąd. Światło wytwarzane przez lampy solarne jest ciepłe i nie męczy wzroku. Zatem jest też przyjazne człowiekowi, podobnie jak środowisku naturalnemu.

Sprawdź również lampy ogrodowe stojące oraz lampy ogrodowe wbijane, które znajdują się w ofercie naszego sklepu.

Widok
pixel