Bezpieczniki automatyczne

( ilość produktów: 14 )

Bezpieczniki elektryczne automatyczne

 

Bezpieczniki automatyczne, inaczej zwane korkami, to urządzenia, które służą zabezpieczaniu instalacji elektrycznych i urządzeń przed uszkodzeniami spowodowanymi nagłymi skokami napięcia. Ich działanie polega na odcięciu dopływu prądu, w momencie kiedy wartość jego natężenia przekroczy zalecany poziom. Korki elektryczne automatyczne to niezbędny element każdej instalacji elektrycznej. 

Korki elektryczne – zabezpieczenie instalacji elektrycznej

Bezpieczniki automatyczne to jedne z podstawowych elementów instalacji elektrycznych. Ich zadaniem jest zabezpieczenie całego systemu instalacyjnego, ale również urządzeń, które do swojego działania wymagają zasilania prądem. Korki elektryczne chronią przed nagłymi skokami napięcia w instalacji. W momencie, kiedy dochodzi do nagłego skoku napięcia, bezpiecznik automatyczny powoduje odcięcie dopływu prądu.

Bezpieczniki automatyczne – sposób działania

Bezpiecznik automatyczny montowany jest najczęściej na dwa sposoby. Można zrobić to poprzez:

  • wkręcenie go do gniazda
  • wpięcie do skrzynki bezpieczników.

Korki do prądu, zależnie od wybranego modelu, mogą mieć inne natężenie, które umożliwia im prawidłową ochronę instalacji. Jedną z najważniejszych cech, która wyróżnia automatyczne korki do prądu, jest możliwość ich wielokrotnego wykorzystania. Dla porównania korki topikowe popularne jeszcze kilkanaście lat temu, po zanotowaniu przepięcia i odłączeniu przepływu prądu wymagają wymiany na nowy element.

Korki automatyczne, takie jak model S101S L 25A nie zużywają się po odłączeniu wybranego odcinka instalacji. Po zlokalizowaniu przyczyny skoków napięcia – np. zbyt wielu urządzeń podłączonych jednorazowo do sieci – po wciśnięciu specjalnego przycisku ponownie uruchamia się przepływ prądu w wybranym odcinku instalacji.

Korki elektryczne – błyskawiczne działanie

Bezpieczniki automatyczne to istotne komponenty każdej instalacji elektrycznej. To właśnie one jako pierwsze reagują na zmiany w zakresie dostawy prądu i umożliwiają odcięcie jego dopływu do urządzeń w mieszkaniu lub obiekcie firmowym, dzięki czemu chronią je przed uszkodzeniem lub ryzykiem pożaru. W przypadku konieczności zabezpieczenia elementów plombą, wygodnym rozwiązaniem będzie bezpiecznik GHS101 2160 VP9203, wyposażony w specjalne ucho do plombowania. Model ten obsługuje prąd znamionowy 16 A przy zdolności zwarciowej na poziomie 1,5 kA.

Polecamy sprawdzić również: rozdzielnice podtynkowe i rozdzielnice budowlane.

Widok
    pixel