Wkładki bezpiecznikowe

( ilość produktów: 84 )

Awarie czy nagłe skoki napięcia mogą łatwo uszkodzić delikatne komponenty instalacji elektrycznej. Na szczęście są sposoby na jej ochronę przed tego typu zagrożeniami. Są nimi wkładki bezpiecznikowe, zwane także topikowymi. Ich zastosowanie jest proste, a skuteczność wyjątkowo wysoka. 

Czym są wkładki bezpiecznikowe?

Wkładka bezpiecznikowa, czy mówiąc inaczej, wkładka topikowa to pewien typ zabezpieczenia instalacji elektrycznej lub obwodu elektrycznego. Jej głównym zadaniem jest zabezpieczenie instalacji na wypadek wystąpienia awarii prądu. Obwód prądu zostaje wówczas przerwany, jeżeli przez topik przepływa prąd o zbyt dużej mocy. Dzięki temu instalacja elektryczna jest w pełni zabezpieczona. Element topikowy wkładki bezpiecznikowej jest zbudowany z miedzi bądź srebra.

Do czego stosuje się wkładki topikowe?

Wkładki topikowe stosuje się właściwie w każdej instalacji elektrycznej, szczególnie wtedy, gdy istnieje ryzyko, że w razie awarii prądu instalacja mogłaby zostać uszkodzona. Bezpieczniki topikowe mogą chronić kable, transformatory, elektroenergetyczne urządzenia. W każdym z tych przypadków wybiera się nieco inne wkładki, każda z nich jednak ma na celu ochronę przed zwarciem i przeciążeniem.

Wkładki bezpiecznikowe dostępne w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdziesz wkładki bezpiecznikowe najwyższej jakości, dające pełną gwarancję działania i doskonałe zabezpieczenie przed przepięciami, zwarciami i obciążeniami obwodu elektrycznego. Dostępne są zarówno wkładki bezpiecznikowe cylindryczne, jak bezpieczniki topikowe chroniące kable czy transformatory. Każdy nasz produkt przechodzi testy, które poświadczają jego jakość i gwarantują pełną skuteczność w działaniu. Montując nasze wkładki, możesz być pewien, że nawet nagła awaria czy przeciążenie sieci nie uszkodzi instalacji elektrycznej w Twoim domu. 

Jeżeli cenisz sobie bezpieczeństwo i pewność, zapraszamy do naszego sklepu. W ofercie znajdziesz także przekaźniki półprzewodnikowe oraz automaty schodowe.

Widok
pixel