Czujniki zaniku fazy / przełączniki fazy

( ilość produktów: 60 )

Czujniki i przełączniki zaniku fazy


Czujniki zaniku fazy to urządzenia wykorzystywane w sieciach trójfazowych. Odgrywają duże znaczenie w przypadku zaniku zasilania w jednej z faz lub wystąpienia asymetrii napięć. W ofercie sklepu Epstryk znajdziesz szeroki wybór czujników i przełączników zaniku fazy. Wszystkie produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Przekonaj się sam!

Polecamy sprawdzić również rozłączniki izolacyjne i ograniczniki przepięć, dostępne w naszym asortymencie!

Czujniki zaniku fazy – gwarancja bezpiecznego zasilania

Nowoczesne maszyny przemysłowe, urządzenia AGD, a także gadżety codziennego użytku, jak np. szczoteczka do zębów, mogą pracować tylko dzięki wbudowanemu silnikowi elektrycznemu, który do prawidłowej pracy, potrzebuje stałego zasilania z sieci trójfazowej. W przypadku awarii instalacji elektrycznej, przepięcia lub nadmiernego obciążenia prądowego może dojść do asymetrii fazowej lub zaniku jednej z faz, a w konsekwencji do uszkodzenia silnika elektrycznego. Aby chronić sprzęt przed usterką, zainwestuj w czujniki zaniku fazy oraz automatyczne przełączniki. 

W ofercie Epstryk znajdziesz szeroki wybór urządzeń przeznaczonych do zabezpieczenia silników elektrycznych zasilanych z sieci trójfazowej. Wszystkie produkty pochodzą od sprawdzonych wytwórców, dzięki czemu masz pewność, że Twój sprzęt jest doskonale chroniony przed zaburzeniami zasilania, nawet w przypadku dużych zakłóceń.

Dostępne czujniki, wyłączniki i przełączniki zaniku fazy

Zmiany lub brak napięcia elektrycznego mogą być bardzo fatalne w skutkach dla Twojego domowego jak i firmowego sprzętu. W naszym sklepie dostępne są czujniki, które stale kontrolują fazy. W przypadku ich zaniku czujniki wyłączają urządzenie do momentu, aż napięcie z powrotem wzrośnie do odpowiedniej wartości. W tym czasie czujnik przeciwdziała przedwczesnemu włączeniu silnika.

Czujnik zaniku faz pomaga także zapewnić stabilną pracę sprzętu w przypadku zakłóceń sieci i zmian kolejności faz. Wyłącznik zaniku fazy zapobiegnie wirowaniu silnika w niewłaściwym kierunku, a także jego przegrzewaniu się i uszkodzeniom. Przełączniki zaniku fazy są niezbędne w miejscach, gdzie potrzebne jest zasilanie jednofazowe z trójfazowej sieci. Gwarantują stabilne napięcie i ochronę przed jego wahaniami. Urządzenia wyposażone są w odpowiednie diody LED, które informują o załączonej fazie na wyjściu. 

Sięgnij po profesjonalne czujniki i zadbaj o swoje urządzenia elektryczne już dziś.

Widok
pixel