Liczniki zużycia energii

( ilość produktów: 57 )

Liczniki zużycia energii elektrycznej

Licznik zużycia prądu jest obecny w każdym gospodarstwie domowym. Pozwala on na odczyt ilości energii, która została wykorzystana przez lokatorów w danym okresie czasu. Po jej zmierzeniu, informacja ta jest przekazywana sprzedawcy prądu. Dane te są podstawą do rozliczenia zużycia energii. W ofercie sklepu Epstryk znajdziesz szeroki wybór liczników poboru prądu. Cechuje je wysoka jakość i pełna niezawodność.

Polecamy sprawdzić również czujniki zaniku fazy oraz wkładki bezpiecznikowe dostępne w naszym asortymencie!

Liczniki zużycia energii są obowiązkowymi elementami wyposażenia każdej instalacji elektrycznej. Dotyczy to zarówno budynków mieszkalnych – jednorodzinnych i wielorodzinnych, jak również budynków przemysłowych o różnym przeznaczeniu. Liczniki poboru prądu różnią się budową i tym samym wyróżnić możemy kilka rodzajów. Każdy sprawdzi się lepiej w innych warunkach.

Jak korzystać z licznika zużycia energii?

Liczniki zużycia energii elektrycznej mierzą ilość przepływającego prądu. To właśnie na podstawie ich wskazań dochodzi do rozliczenia między dostawcą prądu, a odbiorcą. Wskazania służą do określenia wysokości rachunku za prąd. Licznik zużycia energii wskazuje sumę zużycia energii elektrycznej przez wszystkie urządzenia, które znajdują się w budynku. Dotyczy to tych urządzeń, które do pracy potrzebują podłączenia do prądu. Na każdym liczniku zużycia prądu wyświetlana jest informacja o sumarycznym zużyciu. Jest to wartość wyrażona w kilowatogodzinach lub megawatogodzinach. Inne informacje, jakie może wskazywać urządzenie, są uzależnione od jego rodzaju. W przypadku indukcyjnego licznika zużycia energii i dwutaryfowej taryfy wyświetlane będą dwa mierniki – zużycia prądu w dzień i w nocy. Przy taryfie całodobowej będzie tylko jeden miernik.

Rodzaje licznika poboru prądu

Wyróżniamy dwa rodzaje liczników zużycia energii elektrycznej. Pierwszy z nich to licznik indukcyjny. Jest on najstarszym modelem, posiada aluminiową tarczę, która porusza się zgodnie z ilością zużywanego prądu. Ruch wywołany jest polem magnetycznym wytwarzanym przez dwie cewki. Nowocześniejszym rozwiązaniem jest elektroniczny licznik zużycia prądu. Wyposażony jest w ekran wskazujący wielkość zużycia prądu elektrycznego. Wyróżnia się bardzo dużą precyzją, większą, niż jest to w przypadku licznika indukcyjnego. Dodatkowym jego atutem jest możliwość odczytu wartości zdalnie. Pracownik nie musi osobiście przyjść do mieszkania czy budynku użytku publicznego w celu odczytu licznika. Sprawdź nasze liczniki zużycia energii. W ofercie znajdziesz zarówno kompletne urządzenia, jak również ich części i dodatkowe elementy.

Widok
pixel