Ograniczniki mocy

( ilość produktów: 36 )

Instalacja elektryczna, niezależnie od tego, czy znajduje się w budynku użytku publicznego, zakładzie przemysłowych czy domu jednorodzinnym, musi być bezpieczna dla użytkowników. Wymaga to właściwego zaprojektowania całej instalacji z uwzględnieniem wielu elementów, wśród których są ograniczniki mocy. Są to stosunkowo proste urządzenia, jednak spełniają bardzo ważną funkcję.

Ograniczniki mocy - do czego służą?

Ogranicznik mocy jest urządzeniem, które pozwala na ustawienie konkretnej wartości, po przekroczeniu której obwód zostaje wyłączony. W ten sposób zabezpieczona zostaje cała instalacja elektryczna, jak też podłączone do niej urządzenia, ale przede wszystkim zdrowie, a nawet życie człowieka.. Większość tego typu urządzeń ma jednak bardziej skomplikowaną budowę. Posiadają m.in. specjalny system ponownego załączania obwodu w momencie, kiedy upłynie określony (zaprogramowany wcześniej) czas. Trzeba jednak wiedzieć, że ogranicznik poboru mocy nie może być stosowany w obwodach elektrycznych, w których obecne są urządzenia wymagające znacznego prądu rozruchowego. Należą do nich silniki elektryczne i świetlówki.

Właściwy wybór ograniczników poboru mocy

Przy wyborze ogranicznika mocy zwracamy uwagę na kilka aspektów. Na pewno jest to regulacja progu odłączenia. Większość takich urządzeń posiada potencjometr, przy pomocy którego możemy łatwo i szybko ustawić wartość, przy której automatycznie zostanie odłączone zasilanie. Ponadto ważna jest regulacja czasu ponownego uruchomienia. Nie wszystkie ograniczniki mocy mają taką funkcję, jednak dzięki niej urządzenie jest bardziej użyteczne. Ograniczniki różnią się ponadto wartością prądu. Najpopularniejsze to 16, 20, 25 lub 32 A. Osoby ceniące sobie ekonomiczne rozwiązania na pewno powinny zainteresować się naszą ofertą ograniczników poboru mocy.

Zobacz również liczniki zużycia prądu  a także ograniczniki przepięć, znajdujące się w naszej ofercie!

Widok
pixel