Ograniczniki przepięć

( ilość produktów: 49 )

Czym są ograniczniki przepięć?

 

Ograniczniki przepięć, dawniej znane jako odgromniki, to urządzenia, których celem jest ochrona instalacji elektrycznej i urządzeń przed przejściowymi przepięciami. W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju ograniczniki przeciwprzepięciowe w atrakcyjnych cenach. To niezbędny element każdej instalacji elektrycznej.

 

Polecamy sprawdzić również wyłączniki nadprądowe i wyłączniki różnicowoprądowe.

Ograniczniki przepięć są urządzeniami, które służą do ochrony aparatury elektrycznej. Ich zadaniem jest zapobieganie wystąpienia przejściowych przepięć, a także ograniczenie czasu trwania prądu następczego. Przepięcia występują z wielu przyczyn. Bardzo często jest to następstwo uderzenia pioruna w linię napowietrzną. Może to być też spowodowane wyłączeniem nieobciążonej linii. W naszej hurtowni ograniczniki przepięć występują w wielu wariantach. Skuteczność ich działania zależy w znaczącym stopniu od ich prawidłowego dopasowania

Jak wybrać ograniczniki przepięciowe?

Ograniczniki przepięciowe chronią instalację elektryczną przed przedostaniem się do niej przepięć. To skutkuje ochroną instalacji i odbiorników elektrycznych. Wyróżniamy ograniczniki klasy B, a więc typu 1, które wykorzystuje się w rozdzielnicach głównych. Ograniczniki przepięciowe typu 2, klasy C są dedykowane do podrozdzielnic. Ograniczają one przepięcia, które występują przy wyładowaniach pośrednich. Pierwszy stopień ochrony zapewniają ograniczniki typu 1, z kolei drugi stopień ochrony ograniczniki typu 2. Jeżeli chodzi o obwody i końcowe urządzenia, to montuje się w nich ograniczniki klasy D, a więc typu 3. One zapobiegają przedostawaniu się przepięcia do obwodów końcowych urządzeń.

Ograniczniki przepięć, a instalacja odgromowa

Zgodnie z normą VDE 0100-443 w budynkach mieszkalnych bez zewnętrznej instalacji odgromowej stosuje się tylko ograniczniki przepięć typu 2. Zapewniają one napięciowy poziom ochrony do 1,5 kV. Jeżeli jednak budynek wyposażony jest w zewnętrzną instalację odgromową, to stosuje się w nim ograniczniki przepięciowe typu 1 i 2. Ich napięciowy poziom ochrony wynosi równo 1,5 kV.


Sprawdź ofertę ograniczników przepięć w naszym sklepie. Są to urządzenia typu 1, 2 i 3, a więc bez problemu dopasujesz je do konkretnego budynku i warunków. Pochodzą od renomowanych i sprawdzonych producentów, spełniają wszelkie normy i zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa instalacji elektrycznej.

Widok
pixel