Wskaźniki napięcia, zasilania, lampki

( ilość produktów: 158 )

Instalacja elektryczna składa się zawsze z kilku elementów. Są takie, które muszą się w niej znaleźć, ale są też elementy dodatkowe. Wskaźniki obecności napięcia należą do tych pierwszych. Ich obecność odgrywa kluczową rolę w kwestii bezpieczeństwa i prawidłowej pracy instalacji elektrycznej. Wyróżnić możemy kilka rodzajów wskaźników zasilania, które różnią się budową i funkcjami dodatkowymi.

Do czego służą wskaźniki zasilania?

Wskaźniki zasilania są to urządzenia, które dostarczają nam informacji dotyczących obecności napięcia w poszczególnych fazach sieci trójfazowej. Sygnalizują to w różny sposób, w zależności od rodzaju urządzenia. Najczęściej jednak mamy do czynienia ze wskaźnikiem napięcia LED. Obecność napięcia w fazie jest sygnalizowana poprzez zaświecenie się lampki LED.

Jak wybrać wskaźnik napięcia?

Przy wyborze wskaźnika obecności napięcia i zasilania należy zwrócić uwagę na parametry techniczne urządzenia, ale również jakość wykonania. Ważne jest, aby informacje były dostarczane w przejrzysty sposób, a ich odczytanie nie stanowiło żadnego problemu. Z tego powodu w większości urządzeń stosuje się graficzną prezentację danych. Diody sygnalizują również wartości krytyczne. Ważne jest, aby wskaźniki napięcia charakteryzowały się stabilnością wskazań. Ich montaż powinien był łatwy, a urządzenie nie powinno mieć dużych rozmiarów. Dokładność wskazanego napięcia niech będzie z dokładnością ±2,5 V. Nie bez znaczenia jest również temperatura pracy. Urządzenia powinny być dostosowane do pracy w wysokich i niskich temperaturach, np. -20/45 °C. Ponadto obudowa musi zapewniać wysoką ochronę przed wpływem czynników zewnętrznych. Wybieramy taki wskaźnik napięcia, który posiada stropień ochrony obudowy na poziomie IP20.

W ofercie naszego sklepu dostępne są różnego rodzaju wskaźniki obecności napięcia i kontrolki zasilania. Są to urządzenia pochodzące od renomowanych, sprawdzonych producentów, stawiających na wysoką jakość i bezpieczeństwo użytkowania.

Sprawdź również liczniki zużycia prądu oraz ograniczniki przepięć, znajdujące się w naszej ofercie!

Widok
pixel