Wyłączniki różnicowoprądowe (różnicówki)

( ilość produktów: 243 )

Czym są wyłączniki różnicowoprądowe?

 

Wyłączniki różnicowoprądowe, znane również jako różnicówki, to urządzenia zabezpieczające, które chronią przed porażeniem prądem elektrycznym, a także powstaniem pożaru. Ich działanie polega na wyłączaniu zasilania obwodu, czyli przerywaniu dopływu prądu, w momencie, w którym prąd elektryczny wypływjący z obwodu, nie jest równy prądowi wpływającemu.

 

Gdzie mogą być stosowane różnicówki?

 

Wyłączniki różnicowoprądowe mogą być stosowane zarówno w instalacjach prostych, jak i przemysłowych. W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje tych urządzeń, dlatego z pewnością wybierzesz odpowiedni model.

 

Polecamy sprawdzić również wyłączniki nadprądowe i ograniczniki przepięć.

Prawidłowo zaprojektowana instalacja elektryczna to gwarancja niezawodności i bezpieczeństwa. Współczesne technologie pozwalają zyskać wysoką wydajność i trwałość poszczególnych elementów systemu elektryki, przy jednoczesnym ograniczeniu skoków napięcia. Z tego względu większość przestarzałych sieci musi zostać poddana modernizacji, aby sprostać wymaganiom technicznym podłączonych urządzeń. Czasami wystarczy jedynie wyposażenie instalacji w dodatkowe osprzęty takie jak wyłączniki różnicoprądowe. Są one wykorzystywane jako zabezpieczenie przed porażeniem elektrycznym, jeżeli w obwodzie wystąpią niekontrolowane skoki napięcia.


Różnicówki trójfazowe – sklep internetowy


W naszym asortymencie znajdziesz produkty, dzięki którym stworzysz nowoczesną i bezpieczną instalację elektryczną. Urządzenia produkowane są przez znane marki, co przekłada się na ich najwyższą jakość oraz niezawodność. Takimi cechami wyróżniają się również dostępne u nas różnicówki wyposażone w nowoczesne systemy zabezpieczeń. Poszczególne modele charakteryzują się odmiennymi parametrami, dzięki czemu można je precyzyjnie dopasować do typu instalacji. Wyłączniki różnicoprądowe stosowane są jako dodatkowa forma ochrony przed zwarciem i porażeniem, dlatego powinny być kompatybilne z pozostałymi elementami instalacji. 


Wyłączniki różnicoprądowe – sklep z osprzętem elektromontażowym

 

W sprzedaży mamy produkty, które sprawdzą się zarówno w przypadku instalacji domowych, jak i przemysłowych. Oferujemy zabezpieczenia różnicoprądowe o różnej czułości impulsów elektrycznych a także parametrach napięcia znamionowego. Przed zakupem należy więc sprawdzić uwarunkowania techniczne budynku oraz zaprojektowanego systemu obwodowego. Różnicówki powinny bowiem być dopasowane pod kątem maksymalnej obciążalności zwarciowej oraz typu i wydajności instalacji elektrycznej. Jeżeli chodzi o różnicówki trójfazowe, sklep internetowy Epstryk może Ci zaoferować urządzenia:

 

  • wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia i blokady,
  • różniące się parametrami technicznymi i mocą,
  • skonstruowane z wysokiej jakości materiałów,
  • odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz nagłe skoki napięcia.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem oraz złożenia zamówienia.

 

Widok
pixel