Automaty schodowe

( ilość produktów: 32 )

Automaty schodowe? elementy instalacji podtrzymujące oświetlenie

Automaty schodowe to produktu należące do kategorii automatyki przemysłowej, które pełnią funkcję podtrzymywania oświetlenia w różnych obiektach. Są one nieocenione w codziennym życiu ? pozwalają bowiem utrzymać włączone światło na korytarzu bądź klatce schodowej przez określony czas. Eliminują problem nie tylko zbyt długo palącego się światła, ale też jego braku. Dodatkowo osoby poruszające się po schodach czy korytarzach nie muszą się obawiać problemu z nagle gasnącym światłem. Funkcje automatów schodowych sprawiają, że sprawdzą się one nie tylko na klatkach schodowych obiektów użyteczności publicznej czy bloków mieszkalnych, ale też można je wykorzystać w domach czy innych nieruchomościach.

Co jeszcze warto wiedzieć o automatach schodowych?

Automaty schodowe można bezproblemowo dopasować do indywidualnych potrzeb użytkowników. Wszystko za sprawą łączników czasowych oświetlenia. Do uruchomienia automatów schodowych jest wykorzystywany wyłącznik chwilowo podtrzymujący oświetlenie przez określony czas. Po jego upływie światło w danym miejscu zostaje wyłączone. Dzięki możliwości indywidualnego dopasowania długości czasu podtrzymania światła, każdy może je indywidualnie dopasować, zyskując tym samym komfortowe i bezpieczne warunki do poruszania się po schodach i korytarzach w porze nocnej.

Automaty schodowe nie tylko zapewniają odpowiednie oświetlenie w nocy, ale przede wszystkim pozwalają wygenerować oszczędności. Wszystko to za sprawą zniwelowania problemu zbyt długo palącego się światła. Producenci oferują szeroki wybór modeli automatów schodowych. Popularne są nie tylko wersje standardowe, ale też te z funkcją przeciwblokady. Ten typ automatów działa nawet po zablokowaniu wyłącznika światła. Ciekawym rozwiązaniem są także modele stopniowo redukujące jasność oświetlenia ? pozwalają one wyeliminować problem pojawienia się nagłej ciemności na korytarzu. Osoby poruszające się wiedzą, że stopniowo ciemniejące światło oznacza, że niedługo zostanie zgaszone. Warto w takiej sytacji zaopatrzyć się w oświetlenie techniczne - znajdziesz je na naszej stronie!

 

Widok
    pixel