Automaty zmierzchowe

( ilość produktów: 42 )

Automaty zmierzchowe to niezwykle praktyczne rozwiązania pozwalające w funkcjonalny sposób sterować światłem. Urządzenia te są nazywane również wyłącznikami/włącznikami zmierzchowymi bądź zmierzchówkami. Bez względu na to, jakim pojęciem będą określane, wszystkie mówią o urządzeniu, którego zadaniem jest załączanie i wyłączanie innych odbiorników prądu, w zależności od poziomu natężenia światła naturalnego. Aby jednak czujniki zmierzchu działały prawidłowo, muszą być zapewniony stały dostęp do światła dziennego. Dzięki tego rodzaju urządzeniom istnieje możliwość uzyskania automatycznego załączenia oświetlenia już w momencie zapadania zmroku.

Co warto wiedzieć o automatach zmierzchowych?

Automaty zmierzchowe są wyposażone w fotorezystor. Jest to element odpowiadający za analizę poziomu natężenia światła dziennego. W momencie zauważenia spadku natężenia światła naturalnego, w fotorezystorze zwiększa się rezystancja. W efekcie załączony zostaje przekaźnik, który doprowadza energię elektryczną do odbiornika podłączonego do włącznika zmierzchowego. W efekcie zostaje uruchomione oświetlenie.

Jak działają automaty zmierzchowe

Dokładnie tak samo automaty zmierzchowe działają w momencie pojawienia się pierwszych promieni słonecznych, tj. w momencie, gdy po nocy przychodzi dzień. Zwiększające się natężenie światła naturalnego doprowadza do spadku rezystencji i wyłączenia przekaźnika, a następnie wyłączenia oświetlenia. 

Takie działanie automatów zmierzchowych nie tylko zapewnia odpowiednie oświetlenie w nocy i bezpieczeństwo osób poruszających się po wybranym terenie, ale też pozwala znacznie ograniczyć koszty związane z brakiem konieczności całonocnego palenia światła.

Automaty zmierzchowe najczęściej są stosowane do oświetlania witryn sklepowych, włączania oświetlenia w ogrodach i parkach, podświetlania podjazdów, chodników i ścieżek, ale też mogą być użytkowane do sterowania podświetleniami reklam.

Proponujemy szeroki wybór produktów pochodzących od renomowanych producentów ? zapraszamy do zapoznania się z dostępną ofertą automatów zmierzchowych, ale też innej elektroniki ułatwiającej sterowanie WiFi i światłem.

Widok
pixel