Przekaźniki czasowe

( ilość produktów: 66 )

Oferujemy szeroki wybór przekaźników czasowych, które stanowią ważny element instalacji. Można je wykorzystywać na wiele sposobów – sprawdzą się zarówno jako element odpowiadający za sterowanie automatyką domową, jak i przemysłową. Najczęściej są one wykorzystywane do sterowania układami instalacji wentylacyjnej, grzewczej czy oświetleniowej. 

Proponujemy szeroki wybór przekaźników czasowych, pochodzących od znanych i renomowanych producentów takich jak: Zamel, F7F, Eaton czy Hager. Wszystkie wyróżniają się niezwykle prostą budową, a w konsekwencji bezproblemową obsługą.

Co warto wiedzieć o przekaźnikach czasowych?

Jak już wspomniano, przekaźniki czasowe są wykorzystywane do sterowania układami automatyki domowej i przemysłowej. Pozwalają one sterować różnego rodzaju elementami, w tym załączać urządzenia i je wyłączać. Są dość popularną częścią systemów inteligentnego domu. To, co je wyróżnia na tle innych przekaźników, to jak sama nazwa wskazuje – czas. Funkcjonują one w konkretnych zakresach czasowych, zgodnie z zaprogramowaniem przez użytkownika. Plusem tego typu urządzeń jest możliwość ich indywidualnego dopasowania do potrzeb użytkownika bądź też wybrania działania zgodnie z programem ustawionym przez producenta.

Funkcje przekaźnika czasowego:

  • opóźnione załączenie,
  • odmierzanie czasu działania,
  • praca cykliczna rozpoczynająca się od przerwy bądź od momentu załączenia,
  • opóźnione załączenie i odmierzanie czasu załączenia,
  • odmierzanie pojedynczego cyklu pracy i przerw,
  • asymetryczna praca cykliczna rozpoczynająca się od załączenia.

 W zależności od wybranego modelu przekaźnik czasowy może mieć również szereg innych funkcji.

Dostępne urządzenia umożliwiają montaż w puszkach podtynkowych, jak i w systemie natynkowym.

Proponujemy szeroki wybór rozwiązań nie tylko w kategorii przekaźników czasowych. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą przekaźników instalacyjnych znajdujących się w naszym sklepie.

Gwarantujemy profesjonalną obsługę i szybką realizację zamówień.

Widok
pixel