Przekaźniki elektromagnetyczne

( ilość produktów: 69 )

Przekaźniki elektromagnetyczne – praktyczne przełączniki do obwodów elektrycznych

Przekaźniki elektromagnetyczne to kolejny typ urządzeń z kategorii przekaźników, mających za zadanie otwierać i zamykać obwód elektryczny. To równocześnie wpływa na pracę innych urządzeń umieszczonych w układzie sterowania. Oferowane produkty to najpopularniejsze przekaźniki przemysłowe, składające się z cewki oraz ze styków.

Możliwość dopasowania do różnych konfiguracji styków

Proponujemy przekaźniki elektromagnetyczne nadające się do skonfigurowania z różnymi stykami. Dlatego każdy wyrób elektryczny w tej kategorii scharakteryzowany jest bardzo precyzyjnie. Specyfikacja techniczna dokładnie wskazuje, jakie następnie należy dobierać modele. Podczas zakupu warto sugerować się także napięciem zasilania cewki.

Sprzedajemy przekaźniki wyróżniające się sporą odpornością na prąd udarowy, w związku z czym są one w stanie wytrzymać nawet bardzo duże obciążenia. Mają one w rezultacie dłuższą żywotność, a także nie dopuszczają do zjawiska poklejenia się wzajemnego styków.

Wszystkie przekaźniki spełniają równocześnie kilka zadań, bazujących na w pełni bezpiecznym sterowaniu:

  • obwodami oświetlenia,
  • systemami ogrzewania i wentylacji,
  • układami sterowania.

To z kolei pokazuje, jak wszechstronne może być zastosowanie tego specjalnego typu przekaźników. Sprawdzą się w:

  • branży przemysłowej,
  • obiektach użyteczności publicznej,
  • budownictwie mieszkalnym.

Urządzenia te mogą bezawaryjnie współpracować z innymi podzespołami, do jakich wliczają się:

Na jakiej zasadzie działa przekaźnik elektromagnetyczny?

Każdy przekaźnik elektromagnetyczny z naszej oferty bazuje na otwieraniu się i zamykaniu obwodu elektrycznego. Dzieje się to właśnie z udziałem cewek i styków. W chwili, gdy zasilanie jest podawane na cewkę, styki zamykają się albo otwierają. Zależy to bezpośrednio od rodzaju styków. Mogą to być styki: zwierne, rozwierne oraz przełączne. Z prezentowanych urządzeń warto skorzystać tam, gdzie pojawi się konieczność zwiększenia prądów obciążenia odbiorników energii elektrycznej.

Widok
pixel