Przekaźniki instalacyjne

( ilość produktów: 89 )

Przekaźniki instalacyjne – podstawa instalacji elektrycznej

Korzystanie z instalacji elektrycznych oraz urządzeń, które są do nich podłączone, dotyczy obecnie każdego. Prąd jest potrzebny nie tylko w gospodarstwie domowym, ale również w biurach, zakładach produkcyjnych czy obiektach użyteczności publicznej. Jednak aby energia elektryczna mogła swobodnie przepływać przez poszczególne elementy, konieczne jest wykorzystanie elementów, jakim są przekaźniki instalacyjne. Sprawdź, czym dokładnie jest przekaźnik instalacyjny i dlaczego jest tak istotny w systemach instalacyjnych.

Przekaźniki instalacyjne – rodzaje i zastosowanie

Przekaźnik instalacyjny to element, który odpowiada za prawidłowe działanie układu instalacji elektrycznej. Zależnie od wybranego modelu, może odpowiadać za kilka obwodów, w których wywołuje określone zmiany. Jego prawidłowy montaż wpływa na sterowanie prądem w wybranych obiektach. Możliwy jest wybór różnego rodzaju elementów. Wyróżnia się między innymi przekaźniki:

  • instalacyjne,
  • priorytetowe, 
  • przeciążeniowe, 
  • impulsowe, 
  • interfejsowe.

Jak dopasować odpowiedni przekaźnik instalacyjny?

Prawidłowe dostosowanie przekaźnika jest niezwykle istotne dla bezpieczeństwa całej instalacji. Coraz częstsze zastosowanie w domach i obiektach użyteczności publicznej paneli fotowoltaicznych, wymusiło na jej właścicielach jej odpowiednie podłączenie. Przekaźnik instalacyjny Ex9IP 4P 16A DC 101762 Noark to wygodne rozwiązanie stosowane w zakresie prądu znamionowego do 63 A oraz napięcia znamionowego do 1000 V DC. Produkt ten może służyć do samodzielnego odłączenia poszczególnych paneli od instalacji. Jego dużą zaletą jest również możliwość jego łączenia z szeroką bazą dodatków do przekaźników.

Jeżeli konieczne jest sterowanie urządzeniami o niewielkiej mocy, najczęściej w instalacjach domowych, wykorzystuje się przekaźnik instalacyjny Ex9CH25 40 230V 50/60Hz AC 102412 Noark. Modele z serii Ex9CH wyróżniają się budową modułową, która jest zgodna z normą IEC / EN 61095.

Sprawdź również inne przekaźniki znajdujące się w naszej ofercie, takie jak przekaźniki czasowe.

Widok
pixel