Przekaźniki półprzewodnikowe

( ilość produktów: 119 )

Przekaźniki półprzewodnikowe dostępne w naszej ofercie cieszą się sporym zainteresowaniem klientów. Czy wiesz, czym są i jak działają?

Przekaźnik półprzewodnikowy – czym jest?

Przekaźnik półprzewodnikowy nierzadko nazywany jest także przekaźnikiem elektronicznym. Jest to pewnego rodzaju odpowiednik przekaźnika elektromechanicznego. Zbudowany jest z tranzystorów, tyrystorów bądź triaków, będących elementami półprzewodnikowymi. Mówiąc inaczej, przekaźniki półprzewodnikowe są pewnego rodzaju logicznymi układami służącymi do przełączania częstotliwości, prądów czy napięć. Charakterystyczną cechą jest fakt, że sterowanie obwodami jest realizowane bez udziału ruchomych styków. 

Do czego służą przekaźniki półprzewodnikowe?

Przekaźniki półprzewodnikowe najczęściej stosowane są do oddzielenia potencjałów elektrycznych, czyli do tzw. separacji galwanicznej. W przypadku takiego zastosowania, bardzo często istnieje konieczność elektrycznej izolacji obwodu sterowniczego do obwodu roboczego w celu zabezpieczenia przed ewentualnymi usterkami. Innym rodzajem zastosowania przekaźnika półprzewodnikowego jest przetwarzanie sygnału między odseparowanymi obwodami. Trzecim zastosowaniem przekaźników jest wzmacnianie przełączania w sytuacjach, gdy prąd i napięcie przekraczają znamionową wartość tranzystora. 

Przekaźniki półprzewodnikowe najwyższej jakości

W zależności od potrzeb i zastosowania, w naszej ofercie znajdują się przekaźniki półprzewodnikowe jednofazowe i trójfazowe. Każdy produkt zachowany jest w najwyższej możliwej jakości. Każdy przekaźnik posiada odpowiednie certyfikaty, poświadczające o pełnej funkcjonalności podzespołów. Największą zaletą przekaźników jest ich długa żywotność, zwłaszcza w porównaniu do modeli tradycyjnych. Przekaźniki półprzewodnikowe nie mają elementów mechanicznych, dzięki czemu są o wiele mniej narażone na zniszczenia i awarie. Są odporne także na wibracje czy wstrząsy, a do to tego wyróżniają się wyjątkowo cichą i stabilną pracą. 

W naszej ofercie znajdziesz przekaźniki, które doskonale spełnią swoje zadanie i zapewnią długotrwałą i bezawaryjną pracę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dostępną na stronie internetowej. Jeżeli nie wiesz, jaki przekaźnik wybrać, nasi doradcy chętnie pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. 

Sprawdź także przekaźniki czasowe oraz przekaźniki termiczne

Widok
pixel