Przekaźniki termiczne

( ilość produktów: 7 )

Przekaźniki termiczne – skuteczna ochrona silników elektrycznych

Oferujemy przekaźniki termiczne, stanowiące skuteczną ochronę dla silników elektrycznych. Tego typu urządzenia o charakterze zabezpieczającym działają w danym czasie w taki sposób jak przepływający prąd. Ich głównym zadaniem jest osłona silnika przed różnymi przeciążeniami i przegrzewaniem. Jako że silniki występują w różnych rodzajach, w asortymencie mamy sporo modeli termików.

Kontrolowanie temperatury uzwojenia przez przekaźnik termiczn

Ochrona silnika elektrycznego odbywa się poprzez kontrolowanie temperatury uzwojenia przez przekaźnik termiczny. Urządzenia wchodzące w skład tej kategorii są nowocześnie zaprojektowane i mają specjalne certyfikaty, gwarantujące użytkownikom bezpieczeństwo podczas standardowego wykorzystania. Jest to istotne, ponieważ temperatura uzwojenia silnika może się zmieniać na bieżąco, pod kątem tego, jaka jest wartość prądu przepływającego przez obwód zasilający.

Wszystkie przekaźniki termiczne mają specjalne punkty graniczne, powyżej jakich przestawiane są na tak zwany styk pomocniczy. Dlatego zachęcamy do dokładnego zapoznania się z opisami urządzeń, aby dopasować najodpowiedniejszy pod kątem konkretnych warunków pracy. W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą i odpowiadamy na wszystkie wątpliwości. Każdy model jest nam dobrze znany, w związku z czym nie mamy trudności ze wskazaniem najlepszych propozycji.

Zastosowanie przekaźników termicznych

Jako że nasza oferta jest rzeczywiście bogata, każdy klient ma szansę znaleźć taki przekaźnik termiczny, co do jakiego istnieje gwarancja, że doskonale sprawdzi się w warunkach działania konkretnych silników. Dlatego później działają one błyskawicznie, kiedy dochodzi do zaniku prądu fazowego albo przekroczenia określonej wartości i rozłączają obwód sterujący. Zabezpieczenia zwarciowe takie jak to są intuicyjne w obsłudze, w związku z czym ich montaż nie sprawia trudności. Każdy przekaźnik jest gotowy do zastosowania tam, gdzie liczy się wzmożona ochrona układów elektrycznych.

Sprawdź również przekaźniki czasowe znajdujące się w naszej ofercie!

Widok
    pixel