Regulatory temperatury

( ilość produktów: 39 )

Kontrola temperatury w domu czy mieszkaniu jest najlepszym sposobem na osiągnięcie oszczędności. Służą temu przetworniki i regulatory temperatury, dostępne w naszym sklepie. 

Regulatory temperatury – czym są i jak działają?

Regulatory temperatury to mikroprocesorowe elektroniczne urządzenia służące do regulacji temperatury. Ich głównym zadaniem jest sterowanie urządzeniami grzewczymi lub wentylacyjnymi, a celem ich działania jest utrzymanie stałej temperatury otoczenia. Regulator temperatury działa w prosty sposób. Dopóki nie zostanie uzyskana żądana temperatura otoczenia, urządzenie jest włączone. Kiedy dana temperatura zostanie osiągnięta, styk przekaźnika przełącza się i przekaźnik zostaje wyłączony. Kolejne załączenie się urządzenia ma miejsce wówczas, gdy temperatura spadnie o wartość histerezy.

Główne zastosowania regulatorów temperatury

Sterowniki temperatury mogą zarządzać pracą właściwie każdego systemu grzewczego. Mają one tą zaletę, że żądane wysokości temperatury można ustawiać z góry, co daje sporą wygodę i komfort użytkowania. Wiele modeli przekaźników temperatury posiada sondę, która dokonuje pomiarów z dużą dokładnością i precyzją. Temperatura w pomieszczeniu jest na bieżąco kontrolowana pod kątem zachowania ustawionego z góry poziomu. Ma to znaczenie nie tylko pod kątem komfortu cieplnego mieszkańców, ale także jako zabezpieczenie instalacji przed zamarznięciem. Użytkowanie regulatora temperatury zapewnia spore oszczędności na energii i ogrzewaniu - mogą one sięgać nawet 30%!

Przetworniki temperatury najwyższej jakości

W naszym sklepie kupisz doskonałej jakości i wydajności regulatory temperatury dostosowane do pracy z każdym systemem grzewczym, bez względu na rodzaj ogrzewania. Wszystkie komponenty tworzone są zgodnie z dzisiejszymi wymogami, a ich długotrwała żywotność sprawia, że będą służyć przez długi czas. Jeżeli chcesz mieć kontrolę nad temperaturą w swoim otoczeniu, zapoznaj się z naszą bogatą ofertą przetworników, które spełnią swoje zadanie idealnie. 

Polecamy także sterowniki rolet oraz transformatory.

Widok
pixel