Świetlówki T8, T5 tradycyjne

( ilość produktów: 67 )

Świetlówki T8 i T5

Świetlówki na przestrzeni ostatnich lat bardzo się zmieniły. Pierwotnie wewnątrz pokryte były luminoforem oraz wypełnione rtęcią i argonem. Kiedy powstawało światło, dochodziło do wyładowania jarzeniowego w rurze. Ledowe świetlówki T8 i T5 działają już na inne zasadzie. Nie posiadają rtęci i argonu, są też bardziej energooszczędne. W sprzedaży dostępne są aktualnie zarówno tradycyjne świetlówki T5 i T8, jak też wykonane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Należy podkreślić, że tradycyjne rozwiązania są tańsze, jednak ledowe warianty bardziej oszczędne i przyjazne dla środowiska. Coraz częściej klienci decydują się na drugie rozwiązanie. Jest to uwarunkowane większą niż wcześniej świadomością wpływu opraw świetlnych na środowisko, jak też sposobu, w jaki żarówki pracują.

Różnice pomiędzy świetlówkami T8 i T5

Czym właściwie różnią się oznaczenia T5 i T8. Świetlówki tego typu miały swój debiut z początkiem lat 90. ubiegłego wieku. Różnica polega przede wszystkim na ich średnicy. Świetlówki T8 mają średnicę 26 mm, z kolei świetlówki T5 – 16 mm. T5 jest aktualnie najmniejszą tubą dostępną na rynku. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom świetnie sprawdza się, jako oświetlenie meblowe lub też oświetlenie akwariowe. Możemy je podzielić na zwykłe świetlówki T5 oraz ze zintegrowaną obudową. Drugi rodzaj może osiągać nieco większe długości obudowy, ale nieznacznie.

Zastosowanie świetlówek T8

Najpopularniejsze dzisiaj są jednak świetlówki T8, które występują praktycznie wszędzie. Cechują się dużą uniwersalnością i wszechstronnością wykorzystania. Świetnie sprawdzają się jako oświetlenie pomieszczeń przemysłowych, magazynów i hal produkcyjnych, jak również sklepów, garaży i warsztatów. Jako dodatkowe oświetlenie bardzo często wykorzystuje się świetlówki T8 o najmniejszej długości, czyli 60 cm. Najchętniej wybierane są jednak świetlówki, których długość wynosi 90 cm. Są kompromisem pomiędzy wariantami najkrótszymi i najdłuższymi, osiągającymi 120 cm. Ponadto można się zdecydować na jeszcze dłuższą opcję, czyli świetlówki T8 o długości 150 cm. Należą one do najmocniejszych, dlatego możemy się z nimi spotkać przede wszystkim w magazynach, w halach produkcyjnych i w budynkach przemysłowych.

Polecamy sprawdzić również oświetlenie dekoracyjne oraz oświetlenie specjalistyczne!

Widok
pixel