Trzonek E27 (duży gwint)

( ilość produktów: 462 )

Żarówka trzonek E27

Żarówki E27 cechują się dużym gwintem i są najczęściej wybieranymi źródłami światła do budynków mieszkalnych i biur. W naszej ofercie dostępne są w wersji LED, energooszczędnej oraz przyjaznej środowiskowi. Ich wybór oznacza mniejsze zużycie prądu, a także większą efektywność, jak i dłuższą żywotność w stosunku do tradycyjnych żarówek.

Rodzaje żarówek E27

Występują w różnych kształtach, z czego największą popularnością cieszą się żarówki kulki. Wyróżniają się doskonałą zdolnością do rozpraszania światła i szerokim kątem zasięgu światła, aż 360 stopni. Innym rodzajem żarówek E27 jest świeczka. Ma tradycyjny kształt i osiąga dużą moc świetlną, wyróżnia się też wszechstronnym zastosowaniem. Kolejny rodzaj to reflektor, który przeznaczony jest do oświetlenia punktowe.

Żarówki E27 możemy także podzielić ze względu na rodzaj klosza. W tradycyjnej wersji jest to żarówka przezroczysta. Swoim wyglądem nawiązuje do typowej żarówki wolframowej. Alternatywą dla niej jest żarówka mleczna, niwelująca widoczność pojedynczych diod LED. To propozycja do pomieszczeń, które chcemy równomiernie oświetlić.

Zamiennik tradycyjnej żarówki

Oba warianty różnią się zużyciem energii, w przypadku ledowych żarówek E27 zawsze jest ono wyraźnie mniejsze. Wybierając żarówkę LED E27 6W 470 lumenów zastępujemy tradycyjną o mocy 40W. W przypadku LED E27 8W 806 lumenów zużycie energii będzie ponad 7-krotnie mniejsze. Przy żarówce LED E27 11W 1055 lumenów mamy zamiennik tradycyjnej o mocy 75W. Jeżeli zdecydujesz się na żarówki E27 13W 1521 lumenów, możesz zrezygnować z jego tradycyjnego odpowiednika o mocy 100W. Oszczędności są więc ogromne, co przekłada się na zdecydowanie niższe rachunki za prąd.

Sprawdźcie również inne żarówki LED w naszej ofercie, takie jak: żarówki trzonek E14 czy żarówki trzonek GU10!

Widok
pixel