Kategorie

Skating

Skating to nazwa sportu pochodząca z języka angielskiego, która oznacza łyżwiarstwo. Wraz z upływem czasu i rozpowszechnieniem się tego określenia, zaczęto jej przypisywać również inne dyscypliny sportowe, jak wrotkarstwo czy też jazda na rolkach. Wszystkie te sporty są do siebie bardzo podobne, technika jazdy niewiele się różni, a jedynie zmieniamy sprzęt – łyżwy na rolki lub wrotki. Dlatego w ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór skating akcesoriów i sprzętu.

Rolki, wrotki i łyżworolki na nogach mają już niekiedy kilkuletnie dzieci. Jazda na nich ma wiele zalet, które doceniają młodsi i starsi. Są polecane dla osób, które chcą pozbyć się nadmiernych kilogramów, jedna godzina jazdy to nawet 700 spalonych kalorii. Aby jednak osiągnąć taką wartość, trzeba utrzymywać tętno na poziomie minimum 60-70%. Skating jest ponadto sportem, który nie obciąża stawów, a na pewno w mniejszym niż np. bieganie. To spowodowało, że na rolki i wrotki decydują się też osoby w starszym wieku. Sport ten zdecydowanie poprawia kondycję, rozwija mięśnie nóg i pośladków, wspiera koordynację ruchową i dotlenia organizm. Wiele osób rolki wykorzystuje jako…środek transportu, alternatywa dla samochodu czy autobusu. Możemy jeździć na rowerze do pracy, to dlaczego inaczej miałoby być z rolkami?

Skating - akcesoria ochronne i wysokiej jakości sprzęt

W ofercie naszego sklepu w kategorii skating dostępne są rolki, wrotki i łyżworolki przeznaczone do jazdy rekreacyjnej. Występują w wielu wariantach, zarówno dla kobiet, jak też dla mężczyzn. Dysponujemy modelami z regulowanym rozmiarem, w związku z czym na rolkach może jeździć kilka osób, ale przede wszystkim jest to dobra opcja dla dzieci, których noga wciąż rośnie, a rolki razem z nią. Skating sprzęt wykonany jest z trwałych i wysokiej jakości materiałów. Wykorzystanie do jego produkcji aluminium spowodowało, że są one lekkie, a przy tym bardzo wytrzymałe. Nasza oferta jest kompleksowa, dlatego oprócz rolek i wrotek znajdziesz w niej akcesoria ochronne skating (kaski ochronne, ochraniacze na rolki). Dla tych, którzy preferują bardziej ekstremalne sporty, przygotowaliśmy szeroki wybór deskorolek. Oferujemy także hulajnogi i rękawiczki rowerowe.