Kategorie

Zasilacze

Zasilacze LED

W systemie oświetlenia ledowego nie może zabraknąć zasilacza, będącego jego najważniejszym elementem. Ma wpływ na bezawaryjną i poprawną pracę urządzenia. Nieprawidłowe zasilanie nawet najlepiej zaprojektowanego systemu oświetleniowego nie będzie działało właściwie, jeżeli zbagatelizujemy tak istotny element, jakim jest zasilacz LED.

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Zasilacze do taśm LED

Zasilacze do taśm LED należy wybierać z uwzględnieniem ich jakości, w tym przypadku oszczędność jest nieopłacalna. Do LED wykorzystuje się zasilacze impulsowe, czyli zasilacze elektroniczne. Cechują się znacznie większą sprawnością niż tradycyjne zasilacze liniowe. Niedostateczna jakość może spowodować uszkodzenie diod LED i tym samym znacząco skrócić żywotność oświetlenia, które z założenia jest cenione w znaczącym stopniu za swój długi czas eksploatacji. Zasilacze taśmy LED powinny być uzupełnione o wbudowane zabezpieczenia. Najlepiej jeżeli znajdą się w nim 3 rodzaje zabezpieczenia – przeciw-zwarciowy, przeciw-przeciążeniowy i przeciw-przepięciowy. Ponadto zasilacze różnią się sprawnością. Jeżeli wybierzemy zasilacz do LED, kierując się przede wszystkim ceną, może się okazać, że zasilacz pobierze z sieci 230 V znacznie więcej prądu niż zasilacz wyróżniające się dobrą jakością, jednak wciąż o tej samej mocy wyjściowej. Ponadto zasilacze powinny charakteryzować się wysoką sprawnością. Dla przykładu przy 12 V na wyjściu ich sprawność powinna wynosić ok. 85% lub więcej. Odpowiedniej klasy urządzenia bez obciążenia pobierają mniej niż 1W.

Szeroki wybór zasilaczy o różnym przeznaczeniu

W ofercie naszego sklepu znajdziesz zasilacze LED o różnym przeznaczeniu. Wśród dostępnych produktów są zasilacze instalacyjne przeznaczone do podłączenia bezpośrednio pod przewody 230V wyprowadzone ze ściany. Oferujemy również zasilacze hermetyczne, które polecamy do wykorzystania w pomieszczeniach i miejscach szczególnie narażonych na wilgoć. Zasilacze ultraniskie sprawdzą się doskonale przy montażu w trudno dostępnych miejscach.