Kategorie

Oświetlenie meblowe

Oświetlenie meblowe dla funkcjonalności i estetyki wnętrza

Oświetlenie meblowe to rodzaj oświetlenia, które znalazło swoje zastosowanie niemalże w każdym pomieszczeniu. Po raz pierwszy pojawiło się w kuchni jako dodatkowe doświetlenie blatów kuchennych. Niewielkie oprawy umieszczane są pod szafkami w miejscach przyrządzania posiłków. To pozwala zwiększyć bezpieczeństwo podczas użytkowania ostrych noży, ale też zapewnia większą funkcjonalność pomieszczenia.

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Oświetlenie meblowe  okazało się ciekawym pomysłem dla dekoracji wnętrza salonu i domowej biblioteki. Można je umieścić w gablotach z zabytkową zastawą porcelanową bądź przy dziełach sztuki, które chcemy wyróżnić spośród innych elementów aranżacji. W sypialni świetnie sprawdza się w szafach z ubraniami i garderobie jako praktyczne źródło światła umożliwiające szybkie odnalezienie rzeczy.

Oświetlenie meblowe - praktycznie, ale również klimatycznie

Oczka przeznaczone do montażu pod szafkami wykorzystujemy najczęściej w kuchni jako uzupełnienie światła głównego. Nad blatem w większości przypadków wiszą szafki, co ogranicza do nich dopływ światła. Lampy meblowe jest zatem jedynym skutecznym rozwiązaniem, mogącym zwiększyć bezpieczeństwo pracy i wykonywania codziennych obowiązków.

W salonie możliwe jest zastosowanie oczek wpuszczonych w meble. Nie wyróżnia się bogatymi zdobieniami, a jego oprawa jest praktycznie niewidoczna. Pod względem funkcjonalności spełnia jednak swoją zamierzoną rolę, co spowodowało, że jest chętnie wybierane do wnętrz nowoczesnych. Polecane jest w szczególności do montażu w gablotach z przeszkleniami i przy cennych kolekcjach, którymi chcemy pochwalić się naszym gościom.

Oświetlenie meblowe LED

Meblowe oświetlenie LED służy ponadto aranżacji wnętrza efektownym światłem. Odpowiednio rozmieszczone przy szafkach i gablotach wyczaruje dla nas niepowtarzalne efekty świetlne. W towarzystwie szkła odbijane są wiązki światła, w związku z czym możemy stworzyć w salonie czy sypialni nastrojowy klimat.

Doskonałym miejscem na oświetlenie jest także domowa biblioteka. Regały z książkami nadają wnętrzu charakteru, warto jest je podkreślić niewielkimi punktami, które dodatkowo ułatwią odnalezienie konkretnej książki. Warto zastanowić się nad nim przy okazji aranżacji sypialni i garderoby. W szafach dopływ światła jest znacząco ograniczony, a więc takie rozwiązanie może okazać się ciekawym sposobem na nadanie im większej funkcjonalności.