- Aparatura i akcesoria
- Akcesoria do aparatury modułowej
- Styki pomocnicze
- Transformatory modułowe
- Zegary sterujące modułowe i automaty schodowe
- Wyłączniki zmierzchowe modułowe
- Lampki kontrolne modułowe
- Ograniczniki mocy
- Liczniki energii
- Regulatory temperatury
- Rozłączniki bezpiecznikowe
- Rozłączniki izolacyjne
- Podstawy bezpiecznikowe
- Wkładki bezpiecznikowe
- Wyłączniki selektywne
- Wyłączniki nadprądowe
- Wyłączniki różnicowoprądowe
- Wyłączniki różnicowoprądowe z członem nadprądowym
- Ograniczniki przepięć
- Szyny łączeniowe
- Przełączniki modułowe
- Styczniki modułowe
- Ściemniacze modułowe
- Wyzwalacze
- Wyłączniki silnikowe
- Przyciski modułowe
- Zabezpieczenia PV modułowe
- Aparatura przemysłowa
- Przekaźniki
Przełączniki modułowe
Przełączniki modułowe należą do podstawowych elementów aparatury sterowniczej. Znalazły swoje zastosowanie zarówno w domach jednorodzinnych, jak też budynkach przemysłowych. Odpowiadają za zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa instalacji elektrycznej. Przełączniki sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczny jest montaż urządzeń specjalistycznych. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór przełączników przemysłowych, jak również przełączników przeznaczonych do instalacji w domach jednorodzinnych.
Zastosowanie przełączników modułowych elektrycznych
Istnieje kilka rodzajów przełączników. Ręczne 1-0-2 typu LAS.CO są stosowane w rozdzielnicach i szafkach elektrycznych. Przełączają obwody niskiego napięcia o prądach rozłączalnych do 125 A. Wyróżniamy ponadto modułowe przełączniki instalacyjne 1-0-2 (I-0-II). Dzięki nim możliwa jest współpraca, a także sterowanie innymi elementami automatyki budynku. Mają za zadanie przełączać obwody pomocnicze, pomiarowe i sterownicze. Wśród tych rodzajów przełączników znajdziemy takie ze stykami otwartymi, zamkniętymi i przemiennymi. Dodatkowym atutem niektórych z nich jest obecność specjalnej diody, która sygnalizuje, że dany obwód został załączony. Jeśli chodzi o przełączniki bez diody, to wyposażone są one w pola w trzech kolorach – zielonym, czerwonym i czarnym. Dzięki nim wiemy, w jakiej pozycji znajduje się w danej chwili przełącznik. Przełączniki elektryczne wykorzystuje się w układach sterowania automatyki budynkowej. Sprawdzają się ponadto w sterowaniu odbiornikami. Możemy je zamontować bezpośrednio na pulpicie lub na szynie DIN w rozdzielnicy elektrycznej. Jest to uzależnione od rodzaju przełącznika.
Przełączniki od renomowanych producentów
Sprawność, bezpieczeństwo i wydajność pracy przełączników jest w znaczącym stopniu uzależniona od ich wykonania. W naszej ofercie dostępne są tylko przełączniki elektryczne zgodne z normami PN-EN. Pochodzą od sprawdzonych i cieszących się dużym zaufaniem wśród fachowców producentów, jak Schneider Electric, Hager, Zamel czy Eaton. Wykonane zostały z wysokogatunkowych materiałów, a ich obudowy wyróżniają się ponadprzeciętną szczelnością.
Zachęcamy do zapoznania się z innymi częściami do aparatury modułowej w Epstryk.pl.