Oświetlenie biurowe

( ilość produktów: 58 )

Lampy biurowe spełniające normy i oczekiwania pracowników

 

Niezależnie od tego, czy szukasz oświetlenia do biura, sali konferencyjnej czy dużego open space, musisz wiedzieć, że priorytetem w jego wyborze powinien być komfort pracowników. Oświetlenie wpływa nie tylko na efektywność pracy, ale też na samopoczucie osób, które przebywają w pomieszczeniu. Niektóre strefy wymagają dodatkowego doświetlenia, a całe pomieszczenie dobrego światła głównego. Oświetlenie do biura, które zapewni światło na całej powierzchni, to oprawy sufitowe o odpowiedniej mocy i barwie światła. To w większości przypadków uniwersalne panele LED. Mogą być wiszące, natynkowe bądź wpuszczone w sufit. Istnieje wiele rozwiązań, które bez problemu można dopasować do wielkości pomieszczenia, jego przeznaczenia, ilości osób, jakie w nim pracują oraz specyfiki wykonywanych obowiązków.

Wybór odpowiedniego oświetlenia biurowego

Jak wynika z normy EN 12464-1, w pomieszczeniach, w których przebywają i wykonują swoje obowiązki pracownicy, należy stosować lampy biurowe ze źródłem światła o współczynniku oddawania barw większym niż 80. W artystycznych pracowniach, w tym m.in. w biurach agencji reklamowych czy też biurach projektowych, wymagany jest współczynnik oddawania barw nawet powyżej 90. Oświetlenie biurowe musi mieć także odpowiednie rozmieszczenie. Nie można pozwolić na to, aby jedno stanowisko pracy było lepiej doświetlone niż pozostałe. Każdy pracownik musi mieć tak samo dobre warunki pracy. Jeżeli chodzi o temperaturę barwową, to w biurach rekomendowana jest neutralna, a nawet zimna. Szczególnie zimna sprzyja koncentracji i oddziałuje na organizm pobudzająco.

Szeroka oferta oświetlenia LED do biura

W naszej ofercie dostępne są lampy do biura wykonane w technologii LED, czyli energooszczędne, bezpieczne dla zdrowia człowieka, o długiej żywotność i efektywności świetlnej. Występują w kilku wariantach, różnią się mocą, jak i sposobem montażu. Ponadto oferujemy lampy biurowe z czujnikiem ruchu, które świetnie sprawdzają się na korytarzach i strefach rzadziej uczęszczanych przez pracowników.

Sprawdź również panele LED oraz lampy podłogowe dostępne w naszej ofercie. Zapraszamy!

Widok
pixel