Zasilacze LED do taśm ledowych

( ilość produktów: 121 )

Zasilacze LED

W systemie oświetlenia ledowego nie może zabraknąć zasilacza, będącego jego najważniejszym elementem. Ma wpływ na bezawaryjną i poprawną pracę urządzenia. Nieprawidłowe zasilanie nawet najlepiej zaprojektowanego systemu oświetleniowego nie będzie działało właściwie, jeżeli zbagatelizujemy tak istotny element, jakim jest zasilacz LED.

Zasilacze do taśm LED

Zasilacze do taśm LED należy wybierać z uwzględnieniem ich jakości, w tym przypadku oszczędność jest nieopłacalna. Do LED wykorzystuje się zasilacze impulsowe, czyli zasilacze elektroniczne. Cechują się znacznie większą sprawnością niż tradycyjne zasilacze liniowe. Niedostateczna jakość może spowodować uszkodzenie diod LED i tym samym znacząco skrócić żywotność oświetlenia, które z założenia jest cenione w znaczącym stopniu za swój długi czas eksploatacji. Zasilacze do taśm ledowych powinny być uzupełnione o wbudowane zabezpieczenia. Najlepiej jeżeli znajdą się w nim 3 rodzaje zabezpieczenia – przeciw-zwarciowy, przeciw-przeciążeniowy i przeciw-przepięciowy. Ponadto zasilacze różnią się sprawnością. Jeżeli wybierzemy zasilacz do LED, kierując się przede wszystkim ceną, może się okazać, że zasilacz pobierze z sieci 230 V znacznie więcej prądu niż zasilacz wyróżniające się dobrą jakością, jednak wciąż o tej samej mocy wyjściowej. Ponadto zasilacze powinny charakteryzować się wysoką sprawnością. Dla przykładu przy 12 V na wyjściu ich sprawność powinna wynosić ok. 85% lub więcej. Odpowiedniej klasy urządzenia bez obciążenia pobierają mniej niż 1W.

Szeroki wybór zasilaczy elektronicznych o różnym przeznaczeniu

W ofercie naszego sklepu znajdziesz zasilacze LED o różnym przeznaczeniu. Wśród dostępnych produktów są zasilacze instalacyjne przeznaczone do podłączenia bezpośrednio pod przewody 230V wyprowadzone ze ściany. Oferujemy również zasilacze hermetyczne, które polecamy do wykorzystania w pomieszczeniach i miejscach szczególnie narażonych na wilgoć. Zasilacze ultraniskie sprawdzą się doskonale przy montażu w trudno dostępnych miejscach.

Polecamy sprawdzić również taśmy LED oraz węże LED dostępne w naszej ofercie!

Widok
pixel