Oświetlenie dekoracyjne

( ilość produktów: 49 )

Żarówki dekoracyjne – finezja w stylu retro

Kiedy po raz pierwszy pojawiły się w sklepach, a projektancie tworzyli swoje pierwsze aranżacje z nimi w roli głównej, nie każdy był przekonany do ich wyjątkowego designu. Okazało się jednak, iż retro żarówki dekoracyjne mają do zaoferowania swoim użytkownikom znacznie więcej, niż jedynie funkcję użytkową i ciekawy wygląd.

Czym charakteryzują się żarówki dekoracyjne?

Dekoracyjne żarówki cechują się minimalistyczną formą, jednocześnie jednak są niebanalną dekoracją wnętrz, co zawdzięczamy ich oryginalnym kształtom i żarnikom. Można je spotkać w domach, ale też w biurach, restauracjach, kawiarniach oraz barach. Pomimo swojej prostoty są wybierane przez największych entuzjastów piękna, designu i nowoczesności. Ich surowy charakter fantastycznie wpisuje się w styl industrialny i loftowy, nie powinno ich zabraknąć w salonach retro i sypialniach wzorowanych na powojennych mieszkaniach.

Znajdź inspiracje w oświetleniu dekoracyjnym

Możliwości ich wykorzystania nie ma końca, wciąż pojawiają się nowe pomysły i rozwiązania, które są proponowane nie tylko przez projektantów, ale też osoby z niekiedy przypadkowo zakupionymi żarówkami. Zazwyczaj swobodnie zwisają na zawieszeniu w postaci kolorowego kabla czy plecionego sznurka. Fantastycznie prezentują się w grupach, przykładowo kilku żarówek dekoracyjnych oświetlających duży drewniany stół w jadalni.

Żarówki retro mogą z powodzeniem zastąpić lampki nocne. Należy je umieścić nad stolikiem nocnym na dowolnej wysokości, jednak możliwie jak najbliżej blatu stolika. Będą ciekawie prezentowały się w salonie w strefie wypoczynkowej. W restauracjach i pubach świetnie odnajdą się nad stolikami dla gości i nad barem. Zawsze jednak trzeba pamiętać, że oświetlenie musi pasować do całej aranżacji. Żarówki dekoracyjne LED najlepiej wyglądają w towarzystwie naturalnych materiałów, jak drewno, cegła i beton. Lubią wnętrza surowe, chłodne i imitujące stare fabryki i warsztaty. Zawdzięczamy im niepowtarzalny klimat – jednocześnie chłodny i przytulny. Te dwie cechy wzajemnie się wykluczające tym razem odnalazły wspólny język i świetnie się uzupełniają.

Zainspiruj się naszymi propozycjami! Sprawdź również żarówki LED w różnych kształtach i rozmiarach – nie zawsze potrzebujemy bogato zdobionych abażurów i stylowych szklanych kloszy.

Widok
pixel