Świetlówki, tuby LED T8

( ilość produktów: 67 )

Świetlówki liniowe T8 - praktyczne źródła światła

 

Świetlówka liniowa (ang. Linear fluouorescent lamp) to znane wszystkim tradycyjne rozwiązanie dla powszechnie stosowanych - szczególnie w lokalach użyteczności publicznej - źródeł światła. Długa szklana tuba, wypełniona fluorescencyjnym gazem, zasilana prądem to wynalazek, który, został wymyślony i urzeczywistniony pod koniec dziewiętnastego wieku przez genialnego odkrywcę i wynalazcę serbskiego pochodzenia Mikołaja (Nikolo) Teslę. Zanim pomysł ten zyskał uznanie przemysłu upłynęło około 40 lat.

Działanie świetlówek liniowych

Świetlówki liniowe produkowane są w wielu wersjach umożliwiających wybór różnych kolorów emitowanego światła. Szklana tuba pokryta jest od wewnątrz substancją (ogólnie zwaną luminoforem), która pod wpływem procesów zachodzących wewnątrz włączonej do prądu świetlówki emituje światło o barwie zależnej właśnie od rodzaju dobranego luminoforu. Mogą one emitować światło koloru na przykład czerwonego lub niebieskiego, ale także zielonego bądź żółtego. Świetlówka często kojarzy się z  tak zwanym światłem zimnym, ale może ona także być źródłem światła ciepłego. Warto zaznaczyć, że obecnie w ofercie naszego sklepu, znajdują się doskonale spełniające funkcje tradycyjnych świetlówek, identyczne kształtem, świetlówki LED.

Tuby i świetlówki liniowe LED

Oczywiście zasada ich działania jest zupełnie inna niż tych tradycyjnych, co nie przeszkadza, w ich odpowiednio zmodyfikowanym stosowaniu w tradycyjnych długich oprawach świetlnych. W sklepie znajdziecie Państwo świetlówki liniowe różnych długości i o różnej mocy. Zapraszamy do zakupów.

W naszym asortymencie znajdziecie także żarówki LED oraz oświetlenie specjalistyczne LED! Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą na stronie!

Widok
pixel